У Німеччині та Брюсселі відмовляються від використання пластикових пакетів

У Німеччині та Брюсселі відмовляються від використання пластикових пакетів

Німці переходять на полотняні торбинки, а в Бельгії влада заборонила одноразові пакетики

У Німеччині та Брюсселі відмовляються від використання пластикових пакетів
фото Shutterstock

У Німеччині вирішили поступово відмовитися від пластикових пакетів. Відтепер супермаркети та інші рітейлери переходять на полотняні торбинки, які стають усе популярнішими. Про це пише Deutsche Welle.

У німецьких торговельних мережах Aldi, Rewe, Real, Lidl і KiK на касі поруч із продавцем замість пластикових пакетів лежать торбинки з тканини та паперу. Однак в Aldi вирішили піти ще далі і з 2019 року відмовитися і від паперових пакетів, привчаючи покупців ходити з багаторазовими торбинками.

Загалом кожен житель Німеччини використовує по 45 пакетів на рік – ідеться про великі пакети-сумки. Раніше ці цифри були ще вищими – 70 пакетів, однак упали після того, як на пакети підвищили ціну. В Ірландії, наприклад, витрата пакетів на одну людину складає всього 16 штук на рік.

Через шкоду для довкілля з 2015 року Євросоюз розпочав боротьбу з пластиком, і тепер країни-члени ЄС зобов'язані скоротити використання поліетиленових пакетів. У Німеччині 60% таких пакетів мають бути платними або замінені на більш екологічні варіанти. Понад 350 німецьких компаній самі пішли на цей крок.

У мережах з продажу електроніки та побутової техніки Media Markt і Saturn, наприклад, в залежності від розміру такі пакети коштують від 5 до 50 центів, у магазині одягу C&A – 20 центів. Adidas принципово пакує товар виключно в паперові пакети.

Суттєву роль у процесі відіграє громадськість – більшість опитаного населення погоджується з тим, що від поліетилену треба відмовлятися, і не проти перейти на полотняні торбинки. Особливо популярні вони у молоді, пише видання.

Уже сьогодні дві третини жителів Німеччини ходять за покупками з полотняною торбиною, рюкзаком, кошиком чи візком. Тільки 12% використовують пакети – однак не купують їх на касі, а беруть з собою уже використаний пакет. При цьому кожен восьмий опитаний німець взагалі не використовує пластикові пакети.

Тим часом влада бельгійської столиці – Брюсселю вирішила відмовитися від використання одноразових пластикових пакетів,  повідомляє бельгійський канал RTBF.

З 1 вересня використовувати одноразові пластикові пакети у торгових точках міста заборонено. На цей крок влада пішла для зменшення шкоди для довкілля. Водночас, заборона не стосується багаторазових пластикових пакетів товщиною понад 50 мк.

Нагадаємо, Кенія стала першою країною, де заборонили використовувати поліетиленові пакети. Порушникам доведеться або сплачувати $38 000 або сідати за грати.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло