В Києві почали працювати 6 криптоматів

В Києві почали працювати 6 криптоматів

Термінали дозволяють купувати криптовалюту за готівкові кошти

В Києві почали працювати 6 криптоматів
Фото: прес-служба біткоін-агенства KUNA

4 вересня почалося відкрите тестування системи криптоматів в Україні – приватний підприємець, який купив перші 6 терміналів для продажу біткойнів за готівку, вже розмістив їх в Києві, ще 2 наступного тижня з'являться в Харкові, повідомляє прес-служба cryptomat.com.ua

Для покупки Bitcoin у криптоматі потрібно зісканувати адресу свого гаманця з додатка на смартфоні, мінімальна сума внесеної готівки становить 500 грн. Після оплати біткойни відправляються на вказаний гаманець.

Згідно з повідомленням, технічну частину забезпечує криптовалютна біржа KUNA, покупка відбувається за поточним курсом Bitcoin, використовуючи API біржі.

“Це тільки початок проекту, поки що триває тестування роботи криптоматів і йде налагодження процесу. У кожному криптоматі є телефон служби підтримки, куди можна оперативно повідомити про проблеми, якщо вони виникнуть,” – зазначено у повідомленні.

Після завершення тестування всі зацікавлені особи зможуть придбати криптомати для установки. Повідомляється, що вже отримані заявки на більш ніж 150 крипто-терміналів по всій Україні.

Великий попит на криптовалюту викликаний значним зростанням її курсу за останні місяці.

Нагадаємо, вартість Bitcoin в ніч на 2 вересня сягнула нової рекордної позначки у $5013.

Як вже повідомляв Mind, згідно з рішенням Нацбанку України, Bitcoin не потрапляє під визначення валюти, але при цьому майнінг (виготовлення криптовалют) не є порушенням законодавства.

«Ми як Національний банк, маючи такі визначення, як валюта, валютні цінності, грошовий сурогат, електронні гроші, не знаходимо в цьому переліку категорії, до якої можна прирівняти Bitcoin. І вважаємо, що це не валюта», – сказав виконуючий обов`язки голови НБУ Яків Смолій в ході презентації в НБУ, посилаючись на результати засідання ради фінансової стабільності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті