Нацбанк оголосив статус Bitcoin в Україні

Нацбанк оголосив статус Bitcoin в Україні

Біткоін - не валюта, але добувати його не заборонено

Нацбанк оголосив статус Bitcoin в Україні
Фото Shutterstock

Згідно з рішенням Нацбанку України, Bitcoin не потрапляє під визначення валюти, але при цьому майнінг (виготовлення криптовалют) не є порушенням законодавства, передає видання BusinessUA.

«Ми як Національний банк, маючи такі визначення, як валюта, валютні цінності, грошовий сурогат, електронні гроші, не знаходимо в цьому переліку категорії, до якої можна прирівняти Bitcoin. І вважаємо, що це не валюта», – сказав виконуючий обов`язки голови НБУ Яків Смолій в ході презентації в НБУ, посилаючись на результати засідання ради фінансової стабільності.

За його словами, на відміну від валюти, у Bitcoin немає централізованого емітента, при цьому він є предметом торгівлі як товар.

Разом з тим Смолій зазначив, що майниг не є порушенням законодавства.

Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв також повідомив, що на Раді фінансовой стабільності обговорювалося питання, «що таке біткоін, токен та інші криптоінструменти – товар, електронні гроші, чи щось інше».

«Беззаперечно, вони вже стали фінансовими інструментами, важливими для економіки нашої країни, фінансового ринку. І тому необхідно визнати ці фінансові інструменти законодавчо, нормативно, визнати права, які випливають з них і дати певні правила тим, хто хоче з ним працювати”, – сказав Хромаєв.

Нацбанк оголосив статус Bitcoin в Україні
Тимур Хромаєв
Фото УНІАН

За його словами, для цього необхідно адаптувати в українське законодавство прийняті в світі правила регулювання фінансових інструментів. Це дозволить краще реагувати на існуючі зміни та ризики, а також має надати можливість забезпечити прозорість операцій з криптовалютами.

“Якщо не буде правил, то завжди буде залишатись ризик невизначеності та використання цих інструментів у шахрайських схемах. І ми не просто втратимо можливість зробити прорив в інноваційному розвитку, а й ще більше зафікусуємось в статусі «сірої зони», – констатував голова НКЦПФР

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло