В Британії працівники McDonald’s почали перший в історії країни страйк

В Британії працівники McDonald’s почали перший в історії країни страйк

Страйкарі вимагають підвищити зарплату і перейти на контракти з погодинною оплатою праці

В Британії працівники McDonald’s почали перший в історії країни страйк
фото mcdonalds.ca

Працівники двох закладів McDonald’s у Великобританії з понеділка почали страйк проти надто низької оплати праці і ненормованого робочого дня, передає Reuters.

Це перший в історії страйк працівників McDonald’s у Великобританії.

В страйку задіяні близько 40 учасників в двох закладах McDonald's – в Кембриджі і Крейфорді (передмістя Лондона).

McDonald's, який у Великобританії працює з 1974 року, активно використовує договори з працівниками, в яких не вказується мінімальна тривалість робочого часу (zero-hours contracts). Майже 83 тисячі працівників – це 3/4 персоналу мережі в країні – працюють на основі таких контрактів. Подібні договори дають можливість компанії ефективніше управляти персоналом, але створюють умови для зловживань і експлуатації співробітників.

Представник McDonald's зазначив, що компанія пропонувала співробітникам варіант гарантованого погодинного контракту, але досі 86% працівників вважали за краще залишитися на гнучких контрактах.

За його словами, кількість протестувальників надто невелика, тому їх вимоги розглядатимуться в рамках внутрішньої політики компанії.

Слід зазначити, що два менеджери в кембриджському філіалі McDonald's цього року були усунені з посад за знущання і переслідування працівників.

Джеремі Корбін, лідер головної опозиційної лейбористської партії Великобританії, сказав, що він підтримує «сміливих працівників McDonald's, які сьогодні роблять історію. Вони встають на захист прав робітників, очолюючи перший страйк у McDonald's у Великобританії».

Нагадаємо, фінансові показники McDonald’s в II кварталі перевищили прогнози експертів. З початку року капіталізація компанії перевищила $123 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло