«Укроборонпром» представив новий український літак

«Укроборонпром» представив новий український літак

Y1 «Дельфін» - легкий чотиримісний одномоторний літак

«Укроборонпром» представив новий український літак
Фото Укроборонпром

«Одеський авіаційний завод» розробив новий легкий чотиримісний одномоторний літак, який отримав назву Y1 «Дельфін», повідомляє прес-центр «Укроборонпрому».

Легкість управління та гнучкість застосування дозволяє використовувати цей літак, як першу сходинку в навчанні льотчиків, як патрульний літак для моніторингу прикордонних зон чи лісних пожеж, а також, як легкий пасажирських літак.

У літаку встановлена спеціальна система рятування, коли, у випадку нештатної ситуації весь літак із пілотами та пасажирами спускається на парашуті. Завдяки цьому рішенню стає можливим врятувати не тільки людські життя, а і сам літак.

У повідомленні зазначається, що літак оснащений двигуном від французької компанії Societe de Motorisations Aeronautiques, яка входить до масштабного авіаконгломерату Safran SA, що виробляє двигуни та авіоніку для літаків Boeing та Airbus.

Цей двигун здатний розганяти Y1 «Дельфін» до 385 км/год та забезпечує безпосадковий політ на відстань до 1320 км.

Конструкція літака дозволяє виконання складного та вищого пілотажу, завдяки чому курсанти можуть опанувати основи сучасного маневрового повітряного бою, а також виведення літака зі штопору.

Повідомляється, що Y1 «Дельфін» вже пройшов всі необхідні випробування та сертифікований для польотів. Наразі, фахівці заводу продовжують роботу над створенням спеціалізованих версій літака.

Як вже розповідав Mind, український авіазавод обслуговуватиме Boeing та Airbus.

ДП Завод 410 ЦА веде переговори з Airbus щодо технічного обслуговування і ремонту літаків компанії.

В рамках співпраці з Boeing із залученням інвесторів планується проводити технічне обслуговування та фарбування літаків сімейства Boeing-737. Почати керівницто заводу планує з 5 літаків на рік, а до 2024 року збільшити до 40.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло