США можуть накласти санкції на 4 найбільших банки Китаю за співпрацю з КНДР

США можуть накласти санкції на 4 найбільших банки Китаю за співпрацю з КНДР

В цих банках акумульовано 90% фінансових активів країни, тому цей крок може мати суттєві економічні наслідки

США можуть накласти санкції на 4 найбільших банки Китаю за співпрацю з КНДР
Фото Shutterstock

США можуть накласти санкції на найбільші банки Китаю. Штати вважають, що цей крок стане ефективним способом чинити тиск на Північну Корею, для того щоб змусити її згорнути ядерну програму.

Про це пише CNBC.

Китайські банки вибрано як ціль для санкцій не лише тому, що Пекін демонструє бездіяльність стосовно свавілля Північної Кореї. Деякі китайські банки, такі як Bank of China, пом’якшили для КНДР удар попередніх санкцій, пише видання.

Великі китайські банки досі уникали будь-якого покарання з боку США, які натомість внесли в санкційний список дрібних гравців на зразок Bank of Dandong. У «велику четвірку» входять Industrial & Commercial Bank of China (активи майже $3,5 трлн), China Construction Bank, Agricultural Bank of China і Bank of China. Сумарна величина активів останніх трьох банків – від $2,6 трлн до $3,02 трлн.

Ситуація може змінитися після того, як кілька днів тому в Північній Кореї заявили, що провели випробування водневої бомби.

У відповідь президент Дональд Трамп написав у Twitter, що США розглядають можливість «припинити торгівлю з будь-якою країною, яка веде бізнес із Північною Кореєю». За даними джерел Fox News, міністр фінансів США Стів Мнучін розробляє суворий пакет санкцій.

Сенатор-республіканець Піт Кінг закликає до жорстких заходів.

«ООН повинна ввести ембарго на поставки нафти в Північну Корею якомога швидше. Якщо Китай і Росія накладуть вето, США повинні ввести санкції за будь-яку співпрацю з Північною Кореєю, включаючи Bank of China», – написав він у Twitter.

Чотири найбільших китайських банки володіють 90% активів у другій за величиною світовій економіці, тому безперечно введення санкцій проти них може мати серйозні наслідки для світової економіки.

Раніше повідомлялося, що США збираються почати торгове розслідування щодо Китаю за звинуваченнями в незаконному використанні технологій.

Слід зазначити, що іще місяць тому головний політичний стратег президента США Дональда Трампа Стів Беннон, згодом звільнений, заявив, що США та Китай перебувають у стані економічної війни.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло