Міноборони США не зможе відмовитися від ракет з російськими двигунами в найближчі 8 років

Міноборони США не зможе відмовитися від ракет з російськими двигунами в найближчі 8 років

Розробки американських технологій потребують більше часу, ніж очікувалося

Міноборони США не зможе відмовитися від ракет з російськими двигунами в найближчі 8 років
Atlas V 541
фото Wikipedia

Міністерство оборони США і далі продовжить використовувати російські ракетні двигуни щонайменше до 2025 року. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на посадовців та джерела в міноборони.

Причиною цього в міністерстві назвали технічні та фінансові проблеми.

Конгрес США раніше сформулював чіткі вимоги поступово і поетапно відмовитися від двигунів РД-180 і перейти на американські аналоги з метою національної безпеки. На практиці реалізувати ці вимоги виявилося важче, зазначає видання.

Компанія United Launch Alliance, яка поставляє в Пентагон ракетні технології, швидше за все, продовжить використовувати розроблені в 90-х ракети-носії Atlas V з двигунами російського виробництва, орієнтовно до 2024-2025 року, вказують джерела.

За інформацією інших джерел, постачання таких ракет від United Launch Alliance може продовжитися до 2028 року.

Паралельно провідні американські компанії SpaceX Ілона Маска та Blue Origin LLC (головний акціонер – засновник Amazon Джефф Безос), а також United Launch (спільне підприємство Lockheed Martin Corp. і Boeing Co.) працюють над власними розробками ракет, які зможуть літати тільки з американськими двигунами.

Результат розробок частково залежить від того, наскільки швидко United Launch зможе відмовитися від значно дорожчих ракет Atlas V і двигунів РД-180.

Наприклад, вартість запуску ракет Falcon 9, побудованих SpaceX, становить $83 млн – це на 40% нижче за традиційні ціни United Launch.

Спільне виробництво Boeing-Lockheed очікує завершити розробку і тестування двигуна до 2019 року. А ракета компанії під назвою Vulcan, яка літатиме на новому двигуні, буде сертифікована для польоту у 2022-2023 році.

Проте старі ракети Atlas V (з російськими двигунами) літатимуть ще кілька років, за словами представника компанії United Launch, поки нові ракети не продемонструють свою надійність.

Вимоги американських конгресменів відмовитися від російських двигунів зʼявилися 3 роки тому після анексії українського Криму і російською агресією на сході України. Спочатку йшлося про термін до 2020 року, однак згодом стало зрозуміло, що на процес відмови від російських двигунів потрібно більше часу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло