Американський Boeing отримав перемогу над Airbus та ЄС

Американський Boeing отримав перемогу над Airbus та ЄС

СОТ скасувала рішення щодо надання незаконних субсидій авіаконцерну зі сторони США

Американський Boeing отримав перемогу над Airbus та ЄС
фото з pixabay.com

Світова організація торгівлі (СОТ) скасувала рішення щодо незаконності надання субсидій владою США проекту авіакомпанії Boeing з виробництва далекомагістрального лайнера 777Х. Про це повідомляє CNN.

У цьому рішенні Boeing вбачає чергову перемогу над головним європейським конкурентом Airbus та над самим Євросоюзом.

«Це була велика та чиста перемога для США», – сказав головний юрисконсульт Boeing Майкл Люттіг.

Справу було порушено навколо програми податкового стимулювання в розмірі $8,7 млрд, ухваленій Вашингтоном для Boeing в 2013 році. Ця програма розширила податкові субсидіювання з 2024 по 2040 роки та стала рушійним фактором для авіавиробника для початку випуску 777Х. В 2014 ЄС подав позов, в якому стверджується, що пакет податкових пільг слід розглядати як пакет субсидій, які в СОТ заборонені. В листопаді минулого року СОТ визнала, що ЄС виграв позов.

Євросоюз та США протягом багатьох років вели боротьбу стосовно запропонованих субсидій для двох компаній. В 2004 році США заявили, що Airbus отримує незаконні субсидії від європейських урядів. На що, в 2005, Європа відреагувала зустрічним позовом, стверджуючи, що американські федеральні програми надають аналогічні незаконні субсидії Boeing.

«СОТ відкинула ще одну непідтверджену претензію, яку ЄС висунув для того, щоб відволікти увагу від субсидій у розмірі $22 млрд, які європейські уряди надали компанії Airbus, та які СОТ визнала незаконними, – сказав Луттіг. – Між тим ЄС та Airbus залиша.ться головними порушниками правил СОТ».

Як повідомляється, в Airbus пообіцяли продовжити свою юридичну боротьбу з Boeing. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло