«Нафтогаз» планує залучити KWM Europe для арбітражу з міноритаріями «Укрнафти»

«Нафтогаз» планує залучити KWM Europe для арбітражу з міноритаріями «Укрнафти»

Cторони планують підписати договір вартістю 3 млн євро

«Нафтогаз України» має намір укласти договір з KWM Europe LLP (Лондон, Великобританія) на представлення своїх інтересів в Лондонському міжнародному арбітражному суді за позовом міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в особі кіпрських Littop Enterprises, Bridgemont Ventures та Bordo Management. Cторони планують підписати договір вартістю 3 млн євро. Термін надання юридичних послуг – до 30 серпня 2018 року.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Як повідомлялося, міноритарні акціонери «Укрнафти» в особі Littop Enterprises Ltd, Dridgemоnt Ventures Ltd і Bordo Management Ltd (усі Кіпр, підконтрольні Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову) подали позови до шведського і англійського арбітражів проти України, зажадавши $4,7 млрд як компенсацію за дії уряду і «Нафтогаз України» щодо обмеження можливостей компанії вільно продавати газ і порушення угоди про співпрацю і взаєморозуміння.

Підписантами угоди з боку держави виступив «Нафтогаз України» (володіє 50% + 1 акція «Укрнафти»), з боку міноритаріїв – кіпрські офшори (володіють 40,4% «Укрнафти»).

Угода, зокрема, передбачала, що НАК делегує до наглядової ради «Укрнафти» шість представників, міноритарні акціонери – п'ять. Глава правління «Укрнафти» має обиратися зборами із запропонованих міноритаріями кандидатів.
Згідно з документом, будь-який спір, який виникає у зв'язку з цією угодою, має вирішуватися виключно Лондонським судом міжнародного арбітражу.

Раніше Міністерство юстиції України залучило юридичну фірму Latham & Watkins LLP (Лондон, Великобританія) в якості юридичного радника в справі за позовом міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» проти України в Стокгольмському арбітражі.

НАК «Нафтогаз України» належить 50% + 1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку, – близько 42% акцій, зокрема, до наглядової ради компанії входять І.Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло