Луценко: За захоплення державної влади Януковичу повідомлено підозру

Луценко: За захоплення державної влади Януковичу повідомлено підозру

У конституційному перевороті звинувачено також екс-міністра юстиції Лавриновича та його колишнього заступника

Луценко: За захоплення державної влади Януковичу повідомлено підозру
Фото УНIАН

Департамент спецрозслідувань ГПУ розслідує справу щодо конституційного перевороту у 2010 році, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення у неконституційний спосіб повноважень президента України за рахунок звуження ролі та повноважень парламенту і уряду.

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко на власній сторінці у Facebook.

Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який привів до зах...

Опубликовано Юрій Луценко 5 сентября 2017 г.

«На підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України екс-президенту В.Януковичу та екс-міністру юстиції О.Лавриновичу у вчиненні спільно з іншими особами захоплення державної влади, у тому числі шляхом вжиття заходів до незаконної, без рішення єдиного органу законодавчої влади в Україні – Верховної Ради України, зміни діючої Конституції України через внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року та її офіційної публікації», – написав Луценко.

Прес-служба Генпрокуратури поінформувала, що в рамках цього виробництва оголошено про підозру також колишньому заступнику міністра юстиції України в пособництві у скоєнні даного кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 109 КК України, повідомив «Інтерфакс».

Досудове розслідування триває. Збираються докази і перевіряються на предмет достатності й допустимості для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення зазначених злочинів.

Нагадаємо, 1 жовтня 2010 року текст нової Конституції був опублікований у спецвипуску бюлетеня «Офіційний вісник України». Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, таким чином президент отримав частину втрачених повноважень. Тоді рішення КС, по суті, ввело у дію Конституцію 1996 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло