Суд дозволив ГПУ обшукати офіс «1+1» у справі Приватбанку
Мова йде про зловживання службовим становищем та заволодіння посадовими особами Приватбанку чужим майном

Печерський районний суд Києва 28 серпня дозволив слідчому Генеральної прокуратури провести огляд будівлі в Києві по вулиці Кирилівська, 23, де розташований холдинг «1+1 Media», у справі про розкрадання коштів в Приватбанку.
Про це свідчать матеріали суду, передають Українські Новини.
28 серпня слідчий ГПУ звернувся до суду з проханням надати дозвіл на огляд житлово-офісного будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом загальною площею 10 800 кв. м, яке розташоване в Києві по вул. Кирилівська, 23. Дана будівля належить ТОВ «Поділ Нерухомість», там розташований медіахолдинг «1+1 Media» і телеканал ТЕТ.
Розслідуванням встановлено, що в травні 2014 року Національний банк і «Поділ Нерухомість» уклали іпотечний договір щодо забезпечення вимог НБУ як іпотекодержателя за договором рефінансування від 3 березня 2009 року.
Предметом іпотеки за вказаним договором виступила вказана будівля. В ході розслідування за фактом зловживання службовим становищем та заволодіння посадовими особами Приватбанку чужим майном, була призначена комплексно-комісійна оціночно-будівельна, оціночно-земельна та товарознавча експертиза зазначеної будівлі. Для проведення огляду будинку слідство клопотало про організацію безперешкодного доступу до об'єкта і належних умовах роботи під час огляду.
Зазначимо, 10 серпня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження у справі про розкрадання коштів Приватбанку. 6 липня детективи НАБУ під керівництвом прокурорів САП здійснили слідчі дії у головному офісі Приватбанку в місті Дніпро.
Обшуки стали частиною розслідування «кримінального провадження за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів ПАТ КБ «Приватбанк» в особливо великих розмірах, вчиненої менеджментом та власниками істотної участі вказаної банківської установи (ч.2 ст.364, ч.5 ст.191 КК України)». Наслідком цих протиправних дій стали збитки держави у розмірі 116,8 млрд. грн. Саме таку суму було виділено з бюджету для докапіталізації Приватбанку.
Як раніше повідомляв Mind, виконуючий обов'язки голови правління Приватбанку Олександр Шлапак під час прес-конференції 4 липня розповів, що банком за часів екс-власників було видано кредитів 36 різним компаніям загальною сумою 133 млрд грн. Кредити були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок них були погашені кредити 193 інших позичальників банку.
Специфіка ситуації, зокрема, полягає у тому, що більше половини з тих 193 компаній мали ставку за кредитами 12–12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави. Умови ж нових кредитів виявилися набагато гіршими для банку. «Ставка за новими кредитами склала 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердив ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку України під 22%, у фізосіб – під 19%, у юросіб – під 14,2%», – підкреслив Шлапак.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].