Суд дозволив ГПУ обшукати офіс «1+1» у справі Приватбанку

Суд дозволив ГПУ обшукати офіс «1+1» у справі Приватбанку

Мова йде про зловживання службовим становищем та заволодіння посадовими особами Приватбанку чужим майном

Суд дозволив ГПУ обшукати офіс «1+1» у справі Приватбанку
Фото Shutterstock

Печерський районний суд Києва 28 серпня дозволив слідчому Генеральної прокуратури провести огляд будівлі в Києві по вулиці Кирилівська, 23, де розташований холдинг «1+1 Media», у справі про розкрадання коштів в Приватбанку.

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські Новини.

28 серпня слідчий ГПУ звернувся до суду з проханням надати дозвіл на огляд житлово-офісного будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом загальною площею 10 800 кв. м, яке розташоване в Києві по вул. Кирилівська, 23. Дана будівля належить ТОВ «Поділ Нерухомість», там розташований медіахолдинг «1+1 Media» і телеканал ТЕТ.

Розслідуванням встановлено, що в травні 2014 року Національний банк і «Поділ Нерухомість» уклали іпотечний договір щодо забезпечення вимог НБУ як іпотекодержателя за договором рефінансування від 3 березня 2009 року.

Предметом іпотеки за вказаним договором виступила вказана будівля. В ході розслідування за фактом зловживання службовим становищем та заволодіння посадовими особами Приватбанку чужим майном, була призначена комплексно-комісійна оціночно-будівельна, оціночно-земельна та товарознавча експертиза зазначеної будівлі. Для проведення огляду будинку слідство клопотало про організацію безперешкодного доступу до об'єкта і належних умовах роботи під час огляду.

Зазначимо, 10 серпня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження у справі про розкрадання коштів Приватбанку. 6 липня детективи НАБУ під керівництвом прокурорів САП здійснили слідчі дії у головному офісі Приватбанку в місті Дніпро.

Обшуки стали частиною розслідування «кримінального провадження за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів ПАТ КБ «Приватбанк» в особливо великих розмірах, вчиненої менеджментом та власниками істотної участі вказаної банківської установи (ч.2 ст.364, ч.5 ст.191 КК України)». Наслідком цих протиправних дій стали збитки держави у розмірі 116,8 млрд. грн. Саме таку суму було виділено з бюджету для докапіталізації Приватбанку.

Як раніше повідомляв Mind, виконуючий обов'язки голови правління Приватбанку Олександр Шлапак під час прес-конференції 4 липня розповів, що банком за часів екс-власників було видано кредитів 36 різним компаніям загальною сумою 133 млрд грн. Кредити були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок них були погашені кредити 193 інших позичальників банку.

Специфіка ситуації, зокрема, полягає у тому, що більше половини з тих 193 компаній мали ставку за кредитами 12–12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави. Умови ж нових кредитів виявилися набагато гіршими для банку. «Ставка за новими кредитами склала 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердив ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку України під 22%, у фізосіб – під 19%, у юросіб – під 14,2%», – підкреслив Шлапак.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло