Deutsche Bank закликав ЄЦБ «припинити еру дешевих грошей»

Deutsche Bank закликав ЄЦБ «припинити еру дешевих грошей»

Європейський центральний банк продовжує друкувати 2 трлн євро, як під час кризи 2008-2009 років

Deutsche Bank закликав ЄЦБ «припинити еру дешевих грошей»
фото з pixabay.com

Deutsche Bank Джон Краян закликав Європейський центральний банк (ЄЦБ) відійти від курсу надмірного стимулювання кредитно-грошової політики, не зважаючи на позицію євро. Про це повідомляє Reuters. 

«Епоха «дешевих грошей» в Європі має скінчитись, не дивлячись на сильний євро», – сказав Краян в середу, напередодні зборів ЄЦБ.

Низькі процентні ставки, друк грошей та штрафні санкцій за накопичування готівки були основними заходами центрального банку для активізації економіки єврозони на фоні кризи 2008-2009 років.  Таким чином «дешеві гроші» дійсно допомогли державам та банкам вийти з кризи.

Але, як виявилось, ЄЦБ друкує більше 2 трлн євро ($2,4 трлн) і досі, що викликало стривоженість ощадливих німців.

Голова найбільшого комерційного банку Німеччини зазначив, що не можна використовувати сильну позицію євро для виправдання подальшого друку грошей.

Він бачить «сигнали бульбашок у все більшій кількості сегментів ринку капіталу».

В той же час, Краян зазначив, що центробанкам варто дотримуватись позиції, яка допоможе уникнути різких втрат на фінансових ринках.

Крім того, на думку голови Deutsche Bank, Франкфурт є найкращим місцем для нового фінансового хабу на фоні «переїзду» багатьох банків з Лондону після рішення Великобританії покинути ЄС.

«Існує лише одне європейське місто, які відповідає усім вимогам, і це місто – Франкфурт», – сказав він, вказуючи на франкфуртські наглядові органи, юридичні фірми, консультантів та аеропорт.

Запланований вихід Великобританії зі складу Євросоюзу спонукав банки та інвесторів в Лондоні розглянути варіанти переміщення свої активів до інших міст, щоб продовжувати працювати на усьому континенті без додаткових витрат та торгових бар’єрів, які можуть виникнути після Brexit. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло