Євросоюз продовжить дію антиросійського «чорного списку» ще на півроку

Євросоюз продовжить дію антиросійського «чорного списку» ще на півроку

Нова пролонгація санкцій набуде чинності 14 вересня

Євросоюз продовжить дію антиросійського «чорного списку» ще на півроку
pixabay.com

Євросоюз вирішив у середу продовжити ще на шість місяців дію «чорного списку», куди внесені 149 росіян і українських сепаратистів, а також 38 підприємств за їх роль у військовому конфлікті на сході України, пише Reuters.

На щотижневому засіданні в Брюсселі представники 28 держав ЄС домовилися про продовження cанкцій щодо учасників чорного списку. Санкції включають візові обмеження і заморожування активів. Дію санкцій буде продовжено до 14 вересня, на півроку – до середини березня.

Крім лідерів сепаратистського руху в Криму і на сході України чорний список ЄС включає в себе високопоставлених російських чиновників і компанії, які підтримують кризу або отримують з неї вигоду.

Також проти Росії введено секторальні економічні санкції, які обмежують співпрацю з ЄС в енергетичній, оборонній та фінансової областях. Термін їх дії – до кінця січня 2018 року.

Євросоюз ввів санкції проти Росії після того, як вона анексувала півострів Крим в березні 2014 року, і розширив їх після початку військової агресії на сході України.

Конфлікт на сході України, який забрав життя понад 10 тисяч людей і досі триває – ключовий фактор, що погіршує відносини Росії із Заходом, включаючи ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС поповнив свій «чорний» санкційний список. До списку потрапив заступник міністра енергетики РФ та компанії, що привезли газові турбіни до Криму в обхід санкцій.

Пропри це Siemens знову хоче співпрацювати з Росією: компанія домовляється щодо збільшення поставок потягів «Спасан» до 10.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті