ЄС вимагає від VW виправити наслідки «Дизельгейту» до кінця року

ЄС вимагає від VW виправити наслідки «Дизельгейту» до кінця року

Автовиробник користується особливостями європейського законодавства та відкидає позови 8,5 млн власників авто з надмірними викидами в Європі

ЄС вимагає від VW виправити наслідки «Дизельгейту» до кінця року
фото з pixabay.com

Європейські національні споживчі організації тиснуть на Volkswagen із вимогою, щоб автовиробник переобладнав усі автомобілі з надмірними викидами до кінця року. Про це повідомляє Reuters.

VW пообіцяв виплатити мільярди доларів компенсацій власникам дизельних автомобілів в США, де автоконцерн визнав свою провину в шахраюванні під час екологічних тестів.

Але і до сьогодні, автовиробник відмовляє в аналогічних позовах щодо 8,5 млн автомобілів в Європі, де різні правові норми ослаблюють шанси власників на компенсацію.

Агентства із 28 країн-членів ЄС написали листа, який підписала Єврокомісія та голландський орган з питань прав споживачів, в якому вони закликають VW підтвердити, що авто концерн може виконати переобладнання автомобілів в установлений термін.

В той час як лист демонструє єдність країн у їх прагненні, все одно кінцевий результат залежатиме від окремих країн-членів та їх захисту прав своїх громадян.

Лист, адресований генеральному директору Volkswagen, закликає автовиробника якомога швидше зробити офіційну заяву щодо того, що переобладнання не зменшить вартості автомобілів, полегшить роботу авто дилерів та продовжить гарантійний строк обслуговування автомобілів.

Нагадаємо, навколо дизельних автомобілів Volkswagen у 2015 році розгорівся скандал через встановлення автовиробником забороненого програмного забезпечення, яке дозволило обманути екологічні тести. Автовиробник в США уже сплатив рекордний штраф. Загалом витрати авто концерну на врегулювання конфлікту перевищили $24 млрд.

Для відновлення довіри до дизельних автомобілів, автовиробник та уряд Німеччини домовились провести капітальний ремонт 5,3 млн двигунів дизельних автомобілів.

Як повідомлялось, ЄС ввів нові, більш жорсткі екологічні тести для нових автомобілів.  Автомобілі будуть перевіряти в реальних умовах на дорогах загального користування. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло