За півроку Індія імпортувала українських товарів на понад $1 млрд

За півроку Індія імпортувала українських товарів на понад $1 млрд

Найприбутковішим став експорт олії — $807,6 млн

За півроку Індія імпортувала українських товарів на понад $1 млрд
Фото Shutterstock

За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, Індія займає перше місце серед країн-імпортерів української аграрної продукції.

«Наприклад, за результатами 2016 року, товарообіг сільськогосподарською продукцією між нашими країнами становив $1,68 млрд, з яких український експорт – $ 1,58 млрд. А вже за перше півріччя 2017 року Індія імпортувала наших товарів на $1,035 млрд», – зазначила Трофімцева.

Вона також додала, що ключовими товарами українського аграрного експорту до Індії за цей період стали: олія – $807,690 млн, зернові культури – $187,5 млн, залишки та відходи харчової промисловості – $21,408 млн, овочі – $13,552 млн та тваринне масло – $1,276 млн.

«Показники щодо торгівлі непогані, але в нас ще залишається цілий ряд аграрних товарів, де ми вбачаємо конкретні можливості для збільшення вітчизняного експорту до Індії,» – додає заступник міністра.

За півроку Індія імпортувала українських товарів на понад $1 млрд
Ольга Трофімцева
Фото minagro.gov.ua

Ольга Трофімцева також повідомила, що з 9 по 16 вересня відбудеться українська торговельна місія до Республіки Індія.

«Ця країна була обрана нами не випадково. Індія є аграрно-індустріальною країною, що досить швидко розвивається. Наприклад, ріст ВВП в 2015 році склав 7,3%, але сільське господарство є не достатньо механізованим. Найцікавіше те, що Індія є одночасно великим аграрним виробником і аграрним імпортером. 30% від загального експорту української сирої соняшникової олії припадає саме на індійський ринок», – зазначає Трофімцева.

Як вже повідомляв Mind, Україна є найбільшим в світі експортером соняшникової олії. У 2016 році українські підприємства експортували рекордний обсяг соняшникової олії – 4,8 млн тонн, що на 23% більше, ніж у 2015 році.

Згідно з даними об'єднання підприємств з виробництва та переробки рослинних масел і жирів «Укроліяпром», українські аграрії в 2016 році виробили рекордний обсяг насіння соняшнику – 13,6 млн тонн, що на 21,7% більше, ніж у 2015 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло