Мінфін України доручив європейським та американським банкам організувати випуск євробондів

Мінфін України доручив європейським та американським банкам організувати випуск євробондів

Фінансовим радником Міністерства фінансів України виступить Rothschild

Мінфін України доручив європейським та американським банкам організувати випуск євробондів
фото Shutterstock

Міністерство фінансів України залучило BNP Paribas, J.P. Morgan та Goldman Sachs для організації ряду зустрічей з інвесторами, які інвестують у цінні папери з фіксованою дохідністю. Фінансовим радником Міністерства фінансів України виступає фінансово-промислова група Rothschild. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Мінфіну.

Вказані зустрічі з інвесторами відбудуться у Лондоні – 11-12 вересня, Нью-Йорку – 13 вересня та Бостоні – 14 вересня. Враховуючи ринкові умови, після цього Україна здійснить випуск облігацій зовнішньої державної позики за Правилом 144А / Положенням S, деномінованих у доларах США.

Разом із запропонованим випуском облігацій Міністерство фінансів оголосило про пропозицію викупу існуючих облігацій зовнішньої державної позики України з погашенням у 2019 та 2020 роках.

Раніше Reuters, посилаючись на власні джерела, повідомляв, що Україна доручила банкам організацію першого випуску євробондів у доларах в якості самостійного кредиту з 2013 року.

Міністр фінансів Олександр Данилюк у червні повідомив, що Україна готується вийти на зовнішні боргові ринки після того, як МВФ схвалить новий транш допомоги Києву, якого очікують у вересні.

Нагадаємо, сукупний держборг України в липні перевищив $76 млрд.

Загальний розмір прямого держборгу станом на 31 липня склав $64,04 – 1,659 трлн грн – проти $63,26 млрд, або 1,651 трлн грн місяцем раніше.

При цьому прямий зовнішній борг за місяць збільшився на $0,19 млрд – до $37,44 млрд. Прямий внутрішній борг зріс до $26,60, тобто 689, 42 млрд грн.

У Мінфіні України вже давно говорили про плани щодо розміщення нових єврооблігацій. Більше про це – у матеріалі Mind «Взяти – аби віддати: для чого Україна вперше після революції позичає на ринку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті