Філіппіни припинили торгівлю з Північною Кореєю

Філіппіни припинили торгівлю з Північною Кореєю

Таким чином країна реалізує резолюцію Радбезу ООН

Філіппіни призупинили торгові відносини з Північною Кореєю, щоб виконати резолюцію Ради безпеки ООН, яка була прийнята у відповідь на випробування КНДР ядерної зброї. Про це повідомляє Reuters.

США та інші західні країни попросили ООН розглянути нові, більш жорсткі санкції відносно Північної Кореї після її останнього випробування надсучасної водневої бомби.

«Ми заявляємо, що ми призупинили торгові відносини з КНДР, – сказав міністр закордонних справ Алан Пітер Каетано. – Ми повністю виконаємо резолюцію Радбезу ООН, включно із економічними санкціями». Крім того, міністр додав, що заборона охоплює і постачання комп’ютерних чіпів.

Філіппіни є п’ятим за величиною торговим партнером КНДР. Двостороння торгівля за І півріччя цього року склала $28,8 млн.

Повідомляється, що Північна Корея імпортувала товарів на $28,8 млн з Філіппін в 2016 році, що на 80% перевершує показники за попередній рік. За даними філіппінського департаменту торгівлі і промисловості, основними продуктами, які експортувались до КНДР в 2015 році були комп’ютери, інтегровані плати, банани та жіноча нижня білизна.

Наразі ЄС розробляє власні санкції проти Північної Кореї на додачу до санкцій ООН. Проект обмежувальних заходів буде оприлюднено вже в найближчі дні.

Нагадаємо, минулого тижня КНДР оголосила про успішне випробування водневої бомби. В Північній Кореї заявляють, що опанували технологію виготовлення ядерної зброї і можуть зробити необмежену кількість бомб. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті