Аграрний фонд планує будівництво борошномельного комплексу за 4,5 млн євро

Аграрний фонд планує будівництво борошномельного комплексу за 4,5 млн євро

Для реалізації проекту залучили кредит від турецької компанії

Аграрний фонд планує будівництво борошномельного комплексу за 4,5 млн євро
Фото Shutterstock

ПАТ “Аграрний фонд” веде переговори з турецькою компанією Alapala Makina (промисловий підрозділ Alapala Group) про будівництво борошномельного комплексу, розповів голова правління Аграрного фонду Андрій Радченко  в інтерв'ю РБК-Україна.

«Ми отримали від турецького виробника – компанії Alapala Group, однієї з двох найбільших світових компаній в борошномельної індустрії, – пропозицію про постачання млинового обладнання. Фінансування буде здійснюватися турецьким «Ексімбанком» за ставкою EURIBOR. Тобто, банк фінансує компанію Alapala, а вони з розстрочкою на п'ять років поставляють нам обладнання. Мова йде про кредит в 4,5 млн євро», – розповів Радченко.

Варто зазначити, що наразі ПАТ «Аграрний фонд» не має власних виробничих потужностей, та незважаючи на це, займає 12% ринку борошна в Україні.

Голова правління також зазначив, що наразі питання місця розміщення борошномельного комплексу відкрите, проте більше розглядається Київська область через високу концентрацію хлібопекарських підприємств.

“Передбачувана потужність – 150 тонн переробки зерна на добу. Зараз в Україні діє близько 900 млинів, з яких лише близько 20 промислових, з обсягом переробки понад 100 тонн зерна на добу. Решта – локальні, які найчастіше заточені на приватні підприємства, мають локальний ринок збуту, а іноді і зовсім заточені під одного покупця”, – сказав Радченко.

Аграрний фонд планує будівництво борошномельного комплексу за 4,5 млн євро
Андрій Радченко
Фото: прес-служба Аграрного фонду

Він також наголосив, що окрім ефекту для підприємства, проект будівництва борошномельного комплексу матиме позитивний вплив для галузі і загального бізнес-клімату в державі, оскільки дасть сигнал міжнародним компаніям, що Україна залишається інвестиційно привабливою країною.

Нагадаємо, Фонд державного майна України оцінив вартість Аграрного фонду, Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ) і Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГКХ) у щонайменше 4,5 млрд грн. Ці держпідприємства підготовлені ФДМ до приватизації і будуть продані вже в цьому році.

«За нашими розрахунками, ДПЗКУ коштує близько 1,5 млрд грн. По Аграрному фонду в залежності від того, випускаємо його облігації або не випускаємо, ціна від 1 млрд грн до 5 млрд грн. А по ОГХК старт не менше 2 млрд, і там конкурентів 10 точно є, не тільки наших інвесторів. Там підвищення ціни буде істотне», – розповів заступник голови Фонду держмайна України Юрій Нікітін

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло