Reuters: Трамп може погодитись на більш агресивну політику в Ірані

Reuters: Трамп може погодитись на більш агресивну політику в Ірані

Новий законопроект розширить стратегічні цілі, які військові командири реалізовуватимуть на власний розсуд

Reuters: Трамп може погодитись на більш агресивну політику в Ірані
фото з pixabay.com

Президент США Дональд Трамп думає щодо стратегії, яка б дозволила проводити більш агресивну реакцію сил США в Ірані. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Таку пропозицію підготували міністр оборони Джим Меттіс, держсекретар Рекс Тіллерсон, радник з національної безпеки Герберт Макмастер та інші високопосадові та представили Трампу під час засідання ради національної безпеки в п’ятницю.

Повідомляється, що його може бути прийнято та оприлюднено до кінця вересня.  

На відміну від детальних інструкцій, які надавав екс-президент США Барак Обама, Трамп, як очікується, встановить широкі стратегічні цілі, але реалізувати їх,на власний розсуд, будуть військові командири, дипломати та інші посадові особи.

Білий дім від коментарів відмовився.

Як свідчать деякі джерела,  цей план покликаний збільшити тиск на Тегеран, щоб приборкати його програми балістичних ракет та підтримку бойовиків

«Я б назвав це широкою стратегією для ряду іранських злочинних дій: фінансових матеріалів, підтримки тероризму, дестабілізації в регіоні, особливо в Сирії, Іраку та Ємені», – повідомив виданню інший чиновник.

Ця пропозиція стосується і сфери кібершпигунства.

Окрім цього, в проекті лунає заклик до посилення більш жорстких економічних санкцій у випадку якщо Іран порушить угоду 2015 року.

Нова пропозиція включає в себе більш агресивні перехоплення США іранських постачань зброї. Важливим нововведенням є рекомендації щодо більш агресивної реакції в Бахрейні, де мусульманська монархія пригнічує шиїтів.

Згідно з новим законопроектом, командирам ВМС США можна буде відкривати вогонь лише коли їм здасться, що їх суднам та життю членів екіпажу загрожує небезпека.

Повідомляється, що план не має на меті ескалацію військової діяльності США в Сирії та Іраку. Та американські судді національної безпеки вважають, що більш агресивна відповідь  лише ускладнить боротьбу США з «Ісламською державою». Радники теж стривожені тим, що більша свобода дій буде відволікати США від перемоги над залишками терористичної організації. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло