За липень зросли обсяги експорту української малини, баклажану та перцю
За перші 7 місяців поточного року вивезено 7000 тонн малини

За липень 2017 року з України було вивезено майже 900 тонн замороженої ягоди. Це в 2,5 рази більше, ніж за липень минулого сезону. За перші 7 місяців 2017 року, загальний обсяг експорту малини склав 3500 тонн, це в 3 рази більше від результату за той самий період 2016 року. В цілому, за весь минулий рік, Україна експортувала більше 7000 тонн замороженої малини, при цьому, максимальний обсяг було вивезено з країни в серпні та вересні.
Про це повідомляє прес-центр Shuvar.
В цьому сезоні, як і в попередні роки, майже всю заморожену малину Україна постачає в країни ЄС, частка інших країн не перевищує 3%. Польща – головний покупець, в цю країну ми постачаємо більше 60% всього експортного обсягу замороженої малини.
Також тенденція до зростання ціни спостерігається на ринку перцю та баклажану. Тільки за останній тиждень баклажан став дорожчим на 20%, а перець зріс в ціні майже на третину, – повідомляє «Інфо-Шувар».
Так, станом на 7 вересня 2017 року, на найбільшому оптовому ринку Західного регіону «Шувар» у м. Львів, баклажани за останній тиждень подорожчали на 27% і зараз продаються за середньою ціною 12-15 грн/кг ( 0,39-0,48 EUR/кг). Солодкий перець за тиждень на «Шуварі» подорожчав більш,ніж на 40%, і поточна ціна вже досягнула рівня 21-26 грн/кг ( 0,68-0,84 EUR/кг). Схожа цінова ситуація була зафіксована фахівцями «Інфо-Шувар» і на ринку «Столичний» у Києві, де поточна ціна на баклажан перебуває в діапазоні 13-15 грн/кг ( 0,42-0,48 EUR/кг), а солодкий перець коштує 15-20 грн/кг ( 0,48-0,65 EUR/кг).
Слід зазначити, що в сусідній Польщі, на найбільшому гуртовому ринку Варшави «Броніше», поточна ціна на баклажан майже в 2 рази вища ніж в Україні, вона коливається в межах 0,83-0,94 EUR/кг. Ціни на солодкий перець в Польщі не дуже відрізняються від українських і становлять в середньому 0,71-0,88 EUR/кг.
Нагадаємо, що президент Петро Порошенко на власній сторінці у Facebook заявив, що майже 40% зовнішньоторговельних операцій України припадає на країни Європейського Союзу.
«За 6 місяців цього року зовнішня торгівля товарами і послугами України з країнами ЄС зросла на 22%. Майже 40% нашої торгівлі припадає саме на Європейський Союз», – зазначає Порошенко.
Також в повідомленні він констатує, що дані макроекономічні показники свідчать про незворотні процеси інтеграції української економіки в ринок Євросоюзу.
На думку Порошенка, результатом угоди про асоціацію стало історичне зміна географічної структури експорту на користь збільшення обсягів поставок в країни ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].