Суд заарештував будівлі заводу «Біола», «Студії 1+1» та літак Boeing у справі Приватбанку

Суд заарештував будівлі заводу «Біола», «Студії 1+1» та літак Boeing у справі Приватбанку

Раніше НБУ обвинувачував PwC у тому, що ці активи були завищені в оцінці

Суд заарештував будівлі заводу «Біола», «Студії 1+1» та літак Boeing у справі Приватбанку

Печерський районний суд Києва заарештував будівлю заводу «Біола», будівлю в Києві, яку орендує телерадіокомпанія «Студія 1+1», а також літак Boeing у справі розкрадання коштів з Приватбанку. Про це свідчать матеріали суду, передають Українські Новини.

Згідно з судовими матеріалами, посадові особи Приватбанку шляхом зловживання своїм службовим становищем протягом 2014 заволоділи чужим майном, а саме державними коштами Національного банку в сумі понад 19 млрд грн, виділених на рефінансування.

Нагадаємо, 28 серпня слідчий ГПУ звернувся до суду з проханням надати дозвіл на огляд житлово-офісного будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом загальною площею 10 800 кв. м, яке розташоване в Києві по вул. Кирилівська, 23. Дана будівля належить ТОВ «Поділ Нерухомість», там розташований медіахолдинг «1+1 Media» і телеканал ТЕТ.

Розслідуванням встановлено, що в травні 2014 року Національний банк і «Поділ Нерухомість» уклали іпотечний договір щодо забезпечення вимог НБУ як іпотекодержателя за договором рефінансування від 3 березня 2009 року.
Предметом іпотеки за вказаним договором виступила вказана будівля. В ході розслідування за фактом зловживання службовим становищем та заволодіння посадовими особами Приватбанку чужим майном, була призначена комплексно-комісійна оціночно-будівельна, оціночно-земельна та товарознавча експертиза зазначеної будівлі. Для проведення огляду будинку слідство клопотало про організацію безперешкодного доступу до об'єкта і належних умовах роботи під час огляду.
Зазначимо, 10 серпня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження у справі про розкрадання коштів Приватбанку. 6 липня детективи НАБУ під керівництвом прокурорів САП здійснили слідчі дії у головному офісі Приватбанку в місті Дніпро.
Обшуки стали частиною розслідування «кримінального провадження за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів ПАТ КБ «Приватбанк» в особливо великих розмірах, вчиненої менеджментом та власниками істотної участі вказаної банківської установи (ч.2 ст.364, ч.5 ст.191 КК України)». Наслідком цих протиправних дій стали збитки держави у розмірі 116,8 млрд. грн. Саме таку суму було виділено з бюджету для докапіталізації Приватбанку.
Як раніше повідомляв Mind, виконуючий обов'язки голови правління Приватбанку Олександр Шлапак під час прес-конференції 4 липня розповів, що банком за часів екс-власників було видано кредитів 36 різним компаніям загальною сумою 133 млрд грн. Кредити були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок них були погашені кредити 193 інших позичальників банку.

Нагадаємо, що НБУ виключив ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.  Підставою для прийняття НБУ такого рішення стало підтвердження «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності Приватбанку, зокрема, щодо розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло