МЕА: Міжнародний надлишок нафти починає скорочуватись
Цьому посприяло зростання попиту на нафту в Європі а США та угода ОПЕК щодо скорочення її видобутку
Міжнародне нафтове сальдо починає скорчуватись через зростання попиту в Європі та США,а також зниження виробництва в країнах ОПЕК та країнах,які до організації не входять. Про це йдеться у повідомленні Міжнародного енергетичного агентства, передає Reuters.
Агентство, яке координує енергетичну політику промислових країн, підвищило свою оцінку зростання попиту на нафту в 2017 року до 1,6 млн барелів на добу з 1,5 млн барелів.
«Зростання попиту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) так і залишається більш сильним ніж очікувалось, особливо в Європі та США», – йдеться в заяві паризького департаменту Міжнародного енергетичного агентства.
Надійний попит в промислово розвинених країнах був ключовим фактором росту світового попиту на 2,3 млн барелів на добу у ІІ кварталі, що стало найвищим квартальним зростанням в річному обчисленні з середини 2015 року.
Зі сторони пропозиції, світовий видобуток нафти в серпні знизився на 0,72 млн барелів на добу у зв’язку з незапланованими та плановими відключеннями в Лівії, в ОПЕК, а також країнах, що не входять до складу організації, таких як Росія, Казахстан, Азербайджан та Мексика, а також в Північному морі.
Це стало першим падінням світового виробництва за чотири місяця.
Видобуток нафти ОПЕК в серпні впав вперше за 5 місяців після відновлення порядку в Лівії, при чому виробництво картелю скоротилось на 0,21 млн барелів на добу до 32,67 млн барелів на добу.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, в результаті зниження об’ємів виробництва і збільшення попиту світові запаси нафти починають відновлювати баланс.
Глобальний профіцит сирої нафти і запасів протягом п’ятилітнього періоду знизився до 190 млн барелів.
ОПЕК скоротила виробництво в січні 2017 року на 1.8 млн барелів на добу, щоб допомогти товарно-матеріальним запасам повернутись до середнього значення за 5 років і підтримати ціни.
«Запаси продуктів ОЕСР були на 35 млн вище середнього рівня за 5 років станом на кінець липня», – повідомили в Міжнародному енергетичному агентстві.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].