Потужність ядерної бомби, яку підірвала Північна Корея, склала 250 кілотонн

Потужність ядерної бомби, яку підірвала Північна Корея, склала 250 кілотонн

Це щонайменше в десять разів більше за ядерну бомбу, скинуту на Нагасакі

Потужність ядерної бомби, яку підірвала Північна Корея, склала 250 кілотонн
фото Shutterstock

За даними Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯВ), сила ядерної бомби, яку Північна Корея підірвала 3 вересня, складала 250 кілотонн. Про це повідомляє портал 38 North.

Експерти Організації переглянули дані про магнітуду вибуху. За новими оцінками, магнітуда склала 6,1.

Нові супутникові знімки підтверджують, що після вибуху бомби спостерігалися багаточисельні зсуви гірської породи у навколишніх горах. Також спостерігався значний вихід на поверхню підземних вод в районі Північного порту, що свідчить про підземні випробування – причиною цього є збільшення тріщин у землі.

Як зазначалося, Південна Корея наступного дня після ядерних випробувань провела тести грунтів та вод і зафіксувала в них підвищення рівня радіонуклідів.

Для порівняння, потужність бомби «Малюк», яку США скинули на Хіросіму в 1945 році, становила 18 кілотонн. Потужність бомби, скинутої на Нагасакі, складала 23 кілотонни.

Як повідомлялося, 3 вересня Північна Корея заявила про успішне випробування водневої бомби. В КНДР заявляють, що опанували технологію виготовлення ядерної зброї і можуть зробити необмежену кількість бомб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті