Росія втратила $55 млрд за три роки санкцій
Загальні втрати країни через санкції та військові дії по різним куточкам світу склали близько $150 млрд
Санкції проти Росії коштували економіці ЄС майже 3,2 млрд євро на місяць. В свою чергу,економіка Росії протягом трьох останніх років втратила $55 млрд. Про це повідомив експерт з прав людини ООН Ідріс Джазаірі після його візиту в РФ, передає The International Massmedia Agency.
ООН дійшла висновку, що за три роки, з 2014 по 2016, санкції стали причиною скорочення ВВП Росії в середньому на 1%. Крім цього, ці обмеження призвели до збільшення кількості людей, які живуть за межею бідності – їх число перевалило за 4.3 млн. Найбільшої шкоди російській економіці завдало падіння ціна на нафту.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Приклад РФ свідчить про очікувану здатність пристосовуватись до санкцій», – заявив Джазаірі. Загалом, він вважає санкції неефективними та такими, що загрожують правам людини.
В кінці квітня Джазаірі повідомляв, що загальні витрати Росії від санкцій та світових війн складають приблизно $150 млрд. що втричі перевищує ВВП Ефіопії.
Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко підкреслив, що економічні санкції не є рушійними для України, однак є необхідними для того, щоб привести РФ за стіл переговорів з питань Криму та військового конфлікту на Донбасі.
Як повідомлялось, завдяки американським санкціям європейські партнери не зможуть фінансувати російські проекти, зокрема і будівництво трубопроводу «Північний потік-2». Гроші, скоріше всього, доведеться шукати в російських та азійських банках.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.