Міністр фінансів США хотів полетіти на медовий місяць в Європу на військовому літаку

Міністр фінансів США хотів полетіти на медовий місяць в Європу на військовому літаку

Міністерство пояснює, що так він хотів мати доступ до безпечного каналу зв'язку

Міністр фінансів США хотів полетіти на медовий місяць в Європу на військовому літаку
фото Twitter Steven Mnuchin

Міністр фінансів США Стівен Мнучін опинився у центрі скандалу після того, як зʼясувалося, що він оформив заявку на використання реактивного літака ВПС США для того, щоб злітати у Європу після весілля з актрисою Луїзою Лінтон, повідомляє ABC News.

Використання такого літака дуже дороге і коштує $25 тисяч за годину роботи, тому міністерство цю заявку відхилило, порахувавши її дуже дивною.

«Вам не потрібна гігантська книга з урядовими нормативами, щоб просто зрозуміти, що це суперечить здоровому глузду», – коментує сенатор Рон Уайден з Орегона, член фінансового комітету.

Разом з тим у прес-службі міністерства фінансів заявили, що Мнучін запросив використання урядового літака через занепокоєння з приводу наявності безпечного каналу зв'язку. «Міністр є членом Ради національної безпеки і несе відповідальність за Управління по боротьбі з тероризмом і фінансової розвідки. Вкрай важливо, щоб він мав доступ до захищеного зв'язку, і наша політика полягає в тому, щоб розглядати найширший спектр можливостей для забезпечення такого каналу під час поїздок, включаючи використання військових літаків», – пояснюють у Мінфіні.

У прес-службі додали, що Мнучін зрештою вирішив, що використання ВПС буде «зайвим», оскільки стало очевидним, що існують і інші способи забезпечити потрібний канал зв'язку.

Нагадаємо, Мнучін два тижні тому вже став об'єктом перевірки в зв'язку з катанням на урядовому літаку разом з молодою дружиною під час сонячного затемнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті