Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Технологія Face ID, яка застосовується в новому iPhone Х, занепокоїла Сенат США

Технологія Face ID, яка застосовується в новому iPhone Х, занепокоїла Сенат США

Сенатор побоюється, що Apple отримає доступ до безлічі фото облич людей-власників айфонів

Технологія Face ID, яка застосовується в новому iPhone Х, занепокоїла Сенат США
apple.com

Сенатор Ал Франкен направив листа главі компанії Apple Тіму Куку, в якому ставить ряд питань щодо технології Face ID, яка застосовується в роботі нового iPhone Х.

Face ID дозволяє розблокувати телефон, коли власник дивиться на нього – таким чином, пристрій запам’ятовує обличчя свого «хазяїна».

Схожа система діє і на Samsung Galaxy Note Х, однак її можна легко обдурити, показавши фотографію власника. Face ID відрізняється тим, що вираховує тривимірне зображення обличчя, а також реагує на рух очей і спрацьовує тільки якщо погляд направлений на телефон.

Сенатор, зокрема, цікавиться, чи не збиратиме Apple зображення облич усіх людей, які є користувачами iPhone Х, пише видання Recode.

Компанія розробила алгоритм на прикладі мільярда фотографій. Одне з питань Франкена – звідки Apple взяла ці фотографії. Сенатор побоюється, що компанія буде використовувати алгоритм в своїх цілях або продавати «зображення облич» іншим компаніям, в тому числі спецслужбам.

Старший віце-президент з маркетингу Філ Шиллер пояснив, що всі біометричні дані на iPhone X будуть оброблятися процесором на самому телефоні і не будуть пересилатися в «хмару», таким чином зображення обличчя кожної людини залишиться приватною інформацією на власному айфоні.

Сенатор також запитав, як Apple буде реагувати на запити поліції та інших правоохоронних органів, якщо вони вимагатимуть доступ до даних.

Подібна ситуація вже була: минулого року Міністерство юстиції США через суд вимагало в Apple допомогти розблокувати iPhone злочинця, який скоїв теракт у Сан-Бернардіно. Пристрій було захищено звичайним паролем, але після кількох помилкових введень система заблокувалася. Тім Кук заявив, що створювати «лазівки» у своїй же системі компанія не буде ні за яких умов. В результаті ФБР вдалося самим зламати iPhone, тому розгляд було припинено.

Нагадаємо, 12 вересня відбулася презентація нових моделей iPhone. Детальніше про цю подію можна прочитати в матеріалі «Next generation: підсумки презентації нових iPhone від Apple».

Також стали відомі ціни на нові iPhone – iPhone 8, iPhone 8 Plus та iPhone Х.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті