Понад 1600 індивідуальних будинків встановили сонячні панелі

Понад 1600 індивідуальних будинків встановили сонячні панелі

Всі сонячні панелі везуть з інших країн, в основному з Китаю

Понад 1600 індивідуальних будинків встановили сонячні панелі
Фото Shutterstock

Наразі в Україні вже понад 1600 індивідуальних будинків встановили собі сонячну панель і ця цифра збільшується щомісяця.

Про це повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук в ефірі «5 каналу».

«В Україні 6,5 млн індивідуальних домогосподарств. На сьогодні в Україні вже понад 1600 індивідуальних будинків встановили собі сонячну панель. Ця цифра збільшується з кожним місяцем, з кварталу в квартал», – сказав Савчук.

За його словами, як правило, всі сонячні панелі везуть з інших країн, в основному з Китаю.

«Але, усвідомлюючи те, що у нас хороший тариф на продаж електроенергії в мережу з домогосподарства, і він прив'язаний до євро, то вже у мене відбулися переговори з великою кількістю виробників сонячної панелі, в тому числі, буквально недавно були швейцарці, які виробляють сонячні панелі разом з покрівлею, що утеплює дах. І вони говорять про те, що їм робити їх в Швейцарії дуже дорого, вони хотіли б своє виробництво перемістити в Україну», – додав Савчук.

Останнім часом економічний спад змушує українську промисловість ігнорувати екологічні проблеми, тоді як західні компанії готуються повністю перейти на відновлювані енергоресурси, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від виробництва. Чи є місце України в подібних ініціативах, спеціально досліджував Mind. Про те, як Україні наздогнати Європу за екологічністю, читайте у нашому матеріалі «Сонячний бізнес: глобальні промислові гіганти переходять на відновлювану енергетику».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло