Україна очолює рейтинг імпортерів оселедця з Норвегії

Україна очолює рейтинг імпортерів оселедця з Норвегії

За 8 місяців поточного року на Україну припало 25% всього експортного оселедцю Норвегії

Україна очолює рейтинг імпортерів оселедця з Норвегії

Україна є найбільшим покупцем оселедця в Норвегії, повідомляє ІнфоШувар.
За перші 8 місяців 2017 року, наша країна імпортувала майже 20 тис. тон цієї продукції – це 25% від загального обсягу оселедця, який Норвегія продала на зовнішньому ринку в цей період. Для порівняння, всі країни ЄС за той самий період імпортували 30 тис. тон.

«Ми лишаємось лідерами за обсягам імпорту норвезького оселедця і щороку посилюємо цей статус. З січня по серпень 2017 року, ми збільшили обсяг імпорту оселедця на 5%, в порівнянні з тим самим періодом 2016 року, а за весь 2016 рік, в порівнянні з 2015 роком, приріст взагалі склав 30%» – повідомив генеральний директор Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» Дмитро Загуменний.

За його словами, в цьому сезоні Україна імпортує більше 320 тис. тон рибної продукції, тобто, мінімум на 5 % більше, ніж в попередньому сезоні. У грошовому вимірі, обсяг імпорту збільшиться до $500 млн.

«Правильніше навіть казати саме про відновлення  втрачених обсягів споживання після суттєвої девальвації в 2014-2015 роках. До показників 2013-го року нам, на жаль, ще далеко. Динаміка імпорту – це найкращій маркер споживання риби в Україні. Ми не маємо власного риболовецького флоту та власної морської риби. Саме тому, залежність від імпорту на українському ринку риби та морепродуктів найближчі роки буде дуже високою», – розповів Загуменний.

Згідно з повідомленням, наразі більше 80% ринку риби в Україні складає саме імпортна продукція. Норвегія є головним постачальником риби до Україні – близько 22%, на другому місті знаходиться Ісландія з часткою 16%.

Як вже повідомляв Mind, за 6 місяців 2017 року вилов риби в Україні зменшився на 12%.

У 2017-2018 роках Держрибагентство сфокусується на підтримці рибних фермерів. Необхідними факторами для розвитку рибного фермерства є зменшення частки браконьєрської риби в торгових мережах та на ринках. Цього планується досягти за рахунок запровадження сертифікату походження риби. У Верховній Раді вже зареєстровано відповідний законопроект. Сертифікат матиме електронну форму, що неможливо підробити. Його запровадження унеможливить реалізацію браконьєрської риби, тим само відкривши нові ніші для легальних виробників.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло