Україна очолює рейтинг імпортерів оселедця з Норвегії
За 8 місяців поточного року на Україну припало 25% всього експортного оселедцю Норвегії

Україна є найбільшим покупцем оселедця в Норвегії, повідомляє ІнфоШувар.
За перші 8 місяців 2017 року, наша країна імпортувала майже 20 тис. тон цієї продукції – це 25% від загального обсягу оселедця, який Норвегія продала на зовнішньому ринку в цей період. Для порівняння, всі країни ЄС за той самий період імпортували 30 тис. тон.
«Ми лишаємось лідерами за обсягам імпорту норвезького оселедця і щороку посилюємо цей статус. З січня по серпень 2017 року, ми збільшили обсяг імпорту оселедця на 5%, в порівнянні з тим самим періодом 2016 року, а за весь 2016 рік, в порівнянні з 2015 роком, приріст взагалі склав 30%» – повідомив генеральний директор Асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів» Дмитро Загуменний.
За його словами, в цьому сезоні Україна імпортує більше 320 тис. тон рибної продукції, тобто, мінімум на 5 % більше, ніж в попередньому сезоні. У грошовому вимірі, обсяг імпорту збільшиться до $500 млн.
«Правильніше навіть казати саме про відновлення втрачених обсягів споживання після суттєвої девальвації в 2014-2015 роках. До показників 2013-го року нам, на жаль, ще далеко. Динаміка імпорту – це найкращій маркер споживання риби в Україні. Ми не маємо власного риболовецького флоту та власної морської риби. Саме тому, залежність від імпорту на українському ринку риби та морепродуктів найближчі роки буде дуже високою», – розповів Загуменний.
Згідно з повідомленням, наразі більше 80% ринку риби в Україні складає саме імпортна продукція. Норвегія є головним постачальником риби до Україні – близько 22%, на другому місті знаходиться Ісландія з часткою 16%.
Як вже повідомляв Mind, за 6 місяців 2017 року вилов риби в Україні зменшився на 12%.
У 2017-2018 роках Держрибагентство сфокусується на підтримці рибних фермерів. Необхідними факторами для розвитку рибного фермерства є зменшення частки браконьєрської риби в торгових мережах та на ринках. Цього планується досягти за рахунок запровадження сертифікату походження риби. У Верховній Раді вже зареєстровано відповідний законопроект. Сертифікат матиме електронну форму, що неможливо підробити. Його запровадження унеможливить реалізацію браконьєрської риби, тим само відкривши нові ніші для легальних виробників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].