Виручка від експорту українського м’яса зросла у 1,5 разу

Виручка від експорту українського м’яса зросла у 1,5 разу

Обсяг продажів даної продукції за кордон склав 195 600 тонн

Виручка від експорту українського м’яса зросла у 1,5 разу
Фото: Shutterstock

З січня по липень 2017 року виручка від експорту м'яса (яловичини, свинини та птиці) з України зросла до $299,17 млн, що у 1,5 рази більше, ніж за показники аналогічного періоду минулого року.

Про це повідомляє Рада з питань експорту продовольства (Ukrainian Food Export Board, UFEB).

Обсяг продажів даної продукції за кордон в натуральному вираженні склав 195 600 тонн.

Так, найбільш значними обсягами експорту традиційно вирізнилися птахівники. М’яса свійської птиці в зазначений період було експортовано 168 300 тонн на $226,4 млн.

Ключові компанії-експортери цієї продукції у січні-липні – це «Миронівський хлібопродукт» (81,9% від натурального обсягу експорту), «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів» (3,6%), «М’ясопереробний комплекс ЛТД» (2,6%), «АГРО-ОВЕН» (1,5%), «СМП» (1,2%).

Натуральний обсяг експортних поставок свіжої яловичини склав 6500 тонн (з яких 6400 тонн продано до Білорусі). Виручка від експорту цієї групи товарів в зазначеному періоді – $17,2 млн.

Список основних експортерів цієї продукції набагато більш диференційований. Так, на першому місці за обсягами продажу в натуральному вираженні знаходиться компанія «Антонівський МК» (16,1%), за ним ідуть «Агро-Продукт» (14,7%), «Зевс-ЛТД» (7,6%), «Конотопм’ясо» (7,4%), «Свіженька» (6,9%).

Заморожена яловичина була придбана закордонними покупцями в обсязі 16,9 тис. тонн вартістю $47,3 млн. ТОП-5 експортерів: «Агро-Продукт» (9,1% від обсягу поставок в натуральному вираженні), «Рачинм’ясо» (7,5%), «Лубним’ясо» (6,7%), «Зевс-ЛТД» (4,5%), «Продкомпанія» (4,3%).

Продажі свіжої, охолодженої та замороженої свинини принесли українським експортерам $8,3 млн. Натуральний обсяг поставок склав 3900 тонн. Найбільш значні обсяги поставок були здійснені компаніями: «АПК-Інвест» (47,7%), «Ексім Фуд» (9,5%), «Кременчук м’ясо» (5,6%).

Нагадаємо, що за ‎2016-2017 роки було відкрито та відновлено експорт до країн ЄС (молочні продукти), КНР (молочні продукти, яловичина), Ізраїлю (столове яйце, корми для домашніх тварин), Об’єднаних Арабських Еміратів (м'ясо птиці та продукти з нього, яловичина, м'ясо овець та продукти з нього), Королівства Саудівська Аравія (м'ясо птиці та продукти з нього), Єгипту (яловичина), Гонконгу (столове яйце), Чорногорії (м'ясо птиці, мед), Сербії (м'ясо птиці), Боснії та Герцеговина (м'ясо птиці), Лівану і Танзанії (м'ясо птиці та продукти з нього).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло