Україна і Білорусь домовилися про аварійну взаємодопомогу

Україна і Білорусь домовилися про аварійну взаємодопомогу

Україна збільшила експорт електроенергії з 2016 роком на 60,9%

Україна і Білорусь домовилися про аварійну взаємодопомогу
Фото: pixabay.com

Держкомпанія «Укренерго», що займається диспетчерським управлінням Об'єднаної енергосистемою України, уклала договори з білоруським «Біленерго» і республіканським унітарним підприємством електроенергетики «Об'єднане диспетчерське управління» (РУП «ОДУ») про надання аварійної взаємодопомоги в режимі паралельної роботи енергосистем України і Білорусі.

Про це повідомила прес-служба «Укренерго».

«За результатами переговорів між «Укренерго» і «Біленерго» і РУП «ОДУ» укладені договори про надання аварійної взаємодопомоги в режимі паралельної роботи енергосистем України і Республіки Білорусь», – сказано в повідомленні.

Згідно з повідомленням, переговори відбулися на минулому тижні в рамках візиту білоруської делегації до Києва. Відзначається, що, згідно з українським законодавством, договори вступлять в силу після їх узгодження Національною комісією держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Також було досягнуто домовленостей про продовження співпраці в комерційному обміні електроенергією між енергосистемами країн.

У січні-серпні 2017 року Україна збільшила експорт електроенергії в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року у 60,9% – до 176,2 мільйона доларів. При цьому 55,5% виручки від експорту припадало на поставки електроенергії в Угорщину, близько 22% – в Молдову і близько 18% – в Польщу.

Національна енергетична компанія «Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло