Трамп може послабити експортні правила продажу зброї за кордон

Трамп може послабити експортні правила продажу зброї за кордон

Контроль за торгівлею, за новими правилами, здійснюватиме Міністерство торгівлі США, а не Держдепартамент

Трамп може послабити експортні правила продажу зброї за кордон
фото Shutterstock

Адміністрація президента США Дональда Трампа готується полегшити процес продажу стрілецього озброєння американського виробництва, включно із штурмовими гвинтівками та боєприпасами, за кордон. Про це повідомляє Reuters.

Помічники Трампа завершають план передачі нагляду за продажем невоєнної зброї з Держдепартаменту до Міністерства торгівлі.

В той час як Держдеп в першу чергу займається міжнародними загрозами стабільності та підтримує жорсткі обмеження стосовно угод з озброєння, Міністерство торгівлі зазвичай приділяє більше уваги спрощенню правил торгівлі.

Власні джерела видання повідомляють, що нові правила приведуть до зменшення бюрократичної тяганини та нормативних видатків, що в свою чергу призведе до збільшення експорту стрілецької зброї та створення нових робочих місць в США.

Але критики, в тому числі і прихильники контролю за озброєнням, висловили занепокоєність щодо того, що послаблення експортних правил спричинить більш широкий доступ до зброї злочинних угрупувань та груп бойовиків, з якими Трамп обіцяв боротись.

Повідомляється, що адміністрація президента вже повністю розробила нові правила, і їх буде направлено в Білий дім за кілька день.

Зміни, які можуть бути прийняти без схвалення конгресу, будуть оприлюднені цієї осені, а реалізовані вже в І половині наступного року. 

Нагадаємо, в сенаті США повідомили, які умови має виконати Україна для отримання $500 млн на оборону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло