«Нафтогаз» подав позов до Росії на $5 млрд

«Нафтогаз» подав позов до Росії на $5 млрд

Винесення судом рішення у справі очікується до кінця 2018 року

«Нафтогаз» подав позов до Росії на $5 млрд
Фото УНІАН

«Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали в сформований при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі суд позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів групи в АР Крим.

Про це повідомила прес-служба НАК.

За її даними, збитки групи «Нафтогаз» в результаті окупації Криму наразі оцінюються експертами в суму близько $5 млрд, а винесення судом рішення у справі очікується до кінця 2018 року.

В жовтні 2016 року «Нафтогаз» і компанії групи ініціювали це арбітражне провадження відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій, більш відомий як російсько-українська двостороння інвестиційна угода.

Для забезпечення захисту прав та інтересів групи в цьому процесі «Нафтогаз» залучив міжнародну юридичну компанію Covington&Burling LLP, яка має значний позитивний досвід захисту інтересів клієнтів в процесах проти РФ і російських державних компаній. Зокрема, компанія представляла інтереси інвесторів нафтової компанії ЮКОС в суперечці проти РФ і добилася рішення суду про відшкодування $60 млрд.

Як повідомлялося, 15 лютого 2016 року Російській Федерації було вручено офіційне письмове повідомлення «Нафтогаз України», «Чорноморнафтогаз», «Укртрансгаз», «Лікво», «Укргазвидобування», «Укртранснафта» і «Газ України» про інвестиційну суперечку в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією.

Причиною цієї суперечки є незаконна експропріація РФ інвестицій групи «Нафтогаз» на території Криму.
Арбітражне провадження розпочато 17 жовтня 2016 року. Справа розглядається за Постійної палати Третейського суду в Гаазі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло