Коболєв: рішення про відставку незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу» є остаточним

Коболєв: рішення про відставку незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу» є остаточним

Це рішення може спричинити за собою проблеми з можливістю залучення компанією кредитів у МФО

Рішення незалежних членів наглядової ради «Нафтогаз України» є остаточним, повідомив глава правління компанії Андрій Коболєв, передає Інтерфакс.

«Моя телефонна розмова з кожним з них підтвердила, що це рішення остаточне», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

За його словами, це рішення, зокрема, може спричинити за собою проблеми з можливістю залучення компанією кредитів у міжнародних фінансових організацій (МФО).

Коболев нагадав, що «Нафтогаз» залучав кошти у МФО під дуже низьку процентну ставку.

У свою чергу заступник голови правління «Нафтогазу» Сергій Коновець уточнив, що кредит ЄБРР, у розмірі $300 млн, отриманий під державні гарантії, і в підписаному договорі Кабінет міністрів взяв на себе зобов'язання здійснити затверджений кілька років тому план корпоративних реформ в НАК. Таким чином склалася ситуація, що дає банку передумови оголосити крос-дефолт.

Крім того, кредит Світового банку на $ 500 млн прив'язаний до угоди з ЄБРР.

Стали відомими причини звільнення. 

Економічна правда пише, що серед основних причин, які викликали занепокоєння у членів наглядової ради, були втручання уряду в діяльність «Укртрансгазу» і «Укргазвидобування». Як зазначено в листі, Кабмін втручався в рішення щодо призначень на посади голови правління однієї з компаній та інших працівників, а також в плани по здійсненню відокремлення (анбандлінга).

Крім цього, члени наглядової ради «Нафтогазу» звинуватили представників виконавчої влади у відсутності підтримки щодо корпоративного управління, корпоративної стратегії і змістовного затвердження фінансових планів підприємств групи на 2017 рік.
Ще одним рішенням, яким незадоволені підписанти, стало призначення керівників і технічних фахівців, які були звільнені з Нафтогазу, на посади в уряді.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті