Активісти штурмували мерію Одеси та потрапили всередину

Активісти штурмували мерію Одеси та потрапили всередину

Активісти просять втрутитися у ситуацію Президента України Петра Порошенка

Активісти штурмували мерію Одеси та потрапили всередину
Фото: УНІАН

Громадські активісти вимагають відставки керівництва Одеси, а також втручання з боку президента Петра Порошенка, повідомляє Думская.

Частина опозиціонерів і журналістів, яких спершу не пускали на проведення сесії міської ради, згодом разом з прокурором Олегом Жученко зуміли потрапити в мерію.

Міський голова Геннадій Труханів перервав сесію, коли опозиційні активісти почали штурмувати входи у будівлю. Він заявив, що має в своєму розпорядженні відеодокази того, що в Одесу на автобусах звозили активістів радикальних організацій.

Згодом активісти залишили міськраду та заявили, що днями до Одеси приїде президент і вони будуть «вимагати від нього відставки Труханова і розпуску міськради», – сказав один з опозиціонерів.

Журналістське розслідування “Громадського телебачення” виявило, що мер Одеси має російський паспорт і володіє будівельною компанією РОСТ через офшорні компанії на Віргінських островах.

Розслідування базується на матеріалах Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), в розпорядженні якого виявилися документи панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Згідно з ними, Геннадій Труханов є співвласником віргінської компанії Macon Assets Limited, а його дочка Катерина Труханова та інший співвласник компанії Андрій Іванчо керують фірмою «СКВО», яка займається будівництвом житлових і офісних приміщень.

Загалом журналісти нарахували більше двадцяти підприємств, пов'язаних з одеським мером і його найближчим оточенням. Вони також наголошують, що у всіх реєстраційних документах Геннадій Труханов зазначений не як громадянин України. Відповідно до докуменів, він російську реєстрацію.

Нагадаємо, 16 вересня у результаті пожежі в дитячому таборі «Вікторія» в Одесі загинуло троє дітей.

За інформацією редактора «Цензор-Нет» Юрія Бутусова, проект табору був затверджений управлінням капітального будівництва міської мерії Одеси. Мер Одеси Геннадій Труханов позиціонував цей проект як свою особисту ініціативу. Тендер виграла фірма «Юг-Укрбуд», яка належить людям, близьким до мера Труханова. Як виявилося, в проекті дитячого табору «Юг-Укрбуд» з самого початку не передбачив пожежної сигналізації.

Директор табору Петрос Саркісян затриманий за підозрою в порушенні правил пожежної безпеки, що спричинило загибель дітей і величезні матеріальні збитки.

Всього у таборі на момент займання перебували 150 дітей. Одесити виходили на акцію протесту проти халатності міської влади, яка закінчилася сутичками з муніципальною охороною.

Активісти вимагають відставки мера Одеси
Фото: Думская

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті