ООН виступає за заборону ядерної зброї, НАТО – проти

ООН виступає за заборону ядерної зброї, НАТО – проти

Альянс стверджує, що ядерна зброя потрібна йому для протистояння світовим загрозам

ООН виступає за заборону ядерної зброї, НАТО – проти
pixabay.com

Країни НАТО виступають проти підписання договору про заборону ядерної зброї, який підготувала Організація Обʼєднаних Націй. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Північноатлантична Рада, головний політичний керівний орган НАТО, опублікував 20 вересня відповідну заяву, у якій стверджує, що «фундаментальна мета ядерного потенціалу альянсу – збереження миру, запобігання насильству та стримування агресії. Поки буде існувати ядерна зброя, НАТО залишиться ядерним альянсом», – підкреслює Північноатлантична рада.

ООН відкрила договір про заборону ядерної зброї для підписання 20 вересня в Нью-Йорку. Він вступить у силу, коли його ратифікують 50 держав. Договір, який на даний момент підтримали 122 з 193 країн, що входять в ООН, вводить заборону на розробку, випробування, зберігання, придбання і транспортування ядерної зброї.

Країни НАТО вважають, що цей договір «суперечить існуючій політиці розброєння».

«Це загрожує підривом Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який становить основу глобальних зусиль у сфері нерозповсюдження та роззброєння протягом останніх майже 50 років, а також загрожує підривом режиму гарантій МАГАТЕ», – йдеться в заяві Північноатлантичної ради.

Крім того, як підкреслюється в документі, договір про заборону ядерної зброї не враховує міжнародної ситуації. «В той час коли світ має потребу в єдності перед обличчям зростаючих загроз, зокрема, величезну загрозу, яку представляє ядерна програма Північної Кореї, цей договір не бере до уваги дані виклики безпеки».

Нагадаємо, генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що НАТО відправить в Афганістан ще кілька тисяч військових для боротьби з тероризмом. Вони приєднаються до 3900 американських військовослужбовців, які будуть відправлені найближчим часом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті