Союзники не довіряють технологіям шифрування, які розробило Агентство з національної безпеки США
Експерти з інших країн побоюються маніпуляцій стандартами та вірогідністю зламування систем шифрування з боку США

Міжнародна група експертів з криптографії змусила Агентство національної безпеки США відмовитись від їх методів шифрування даних, які воно хотіло запровадити як глобальний галузевий стандарт, що відображає глибоку недовіру серед близьких союзників США. Про це повідомляє Reuters.
Науковці та експерти з Німеччини, Японії та Ізраїлю стурбовані тим, що американська електронна агенція розвідників висунула методи не тому, що вони були хорошими інструментами, а тому що вони знали як їх зламати.
Агентство з національної безпеки (NSA) погодилось відмовитись від усіх, крім найпотужніших версій, тих, які є найменш вразливими до атаки хакерів.
Спір, який триває вже протягом трьох років, стосується питання чи має міжнародна організація стандартів затверджувати дві технології шифрування даних NSA, відомі як Simon та Speck.
До Американського національного інституту стандартів входить кілька представників NSA, що змушує інших делегатів із сумнівами ставитись до мотивів делегації США.
Підозри засновуються на внутрішніх документах, які показують, що раніше Агентство планувало маніпулювати стандартами і просувати технології, які воно могло б зламати. Більше дюжини експертів, які беруть участь у затвердженні Simon та Speck, тривожаться, що американська сторона отримає ключ до «задніх дверей» закодованих повідомлень.
NSA, в свою чергу заявляє, що розробило нові інструменти шифрування для захисту конфіденційного комп’ютерного та комунікаційного обладнання США, яке не потребує великих обчислювальних потужностей, а також вони «твердо впевнені, що вони безпечні».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].