1109 українських автоперевізників звернулися за дозволом на вантажні перевезення до Європи

1109 українських автоперевізників звернулися за дозволом на вантажні перевезення до Європи

З 2018 року запроваджується новий механізм розподілу базових квот серед країн-учасниць ЄКМТ

1109 українських автоперевізників звернулися за дозволом на вантажні перевезення до Європи
Фото: Shutterstock

Заявки на участь в конкурсі з розподілу договорів Європейської конференції міністрів транспорту (ЄКМТ) на міжнародні автомобільні перевезення на 2018 рік подали 1109 українських автоперевізників, передає ЦТС з посиланням на Мінінфраструктури.

У поточному році закінчується дія трирічного мораторію на зміну базових квот для країн-учасниць і умов виконання перевезень по багаторазовим дозволами ЄКМТ.

З 1 січня 2018 року запроваджується новий механізм розподілу базових квот серед країн-учасниць ЄКМТ, тому для збереження хоча б базової квоти на використання дозволів ЄКМТ в 2018 році Україна повинна підтвердити еквівалентність законодавчої бази в сфері автотранспорту положенням Хартії Якості.

Мінінфраструктури вже внесло зміни в порядок проведення конкурсу і видачі дозвільних документів ЄКМТ, зокрема, введено відповідність перевізників – учасників конкурсу ряду важливих критеріїв.

Наприклад, перевізник повинен прийняти на роботу менеджера з перевезень, який повинен керувати транспортною діяльністю компанії. Існує також критерій ділової репутації – при видачі дозволів будуть враховувати відсутність тяжких порушень законодавства в сфері автотранспорту і безпеки дорожнього руху.

Ще один критерій – належне фінансове становище автоперевізника: він повинен забезпечити наявність основних засобів, інших оборотних активів в розмірі 4,5 тис. євро на перший транспортний засіб і по 2,5 тис. євро на кожне наступне.

Важливо також наявність у перевізника у власності або використанні на умовах фінансового лізингу транспортних засобів категорії «Євро-5» і вище.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті