Трамп – Порошенку: «Бізнес зараз серйозно цікавиться Україною»

Трамп – Порошенку: «Бізнес зараз серйозно цікавиться Україною»

Ключові теми, про які говорили український та американський президенти під час зустрічі

Трамп – Порошенку: «Бізнес зараз серйозно цікавиться Україною»
фото Офіційний сайт Президента України

Петро Порошенко в рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки провів зустріч із президентом цієї країни Дональдом Трампом, повідомляє прес-служба президента України.

Трамп схвально відгукнувся про економічний прогрес України з часу першої зустрічі глав держав наприкінці червня:

«Україна щодня стає дедалі кращою, – зазначив Трамп. – Після нашої останньої зустрічі ми досягли великого прогресу».

Президент України в свою чергу висловив співчуття та солідарність з американським народом через наслідки ураганів.

Взаємодія двох країн

Петро Порошенко зазначив, що співпраця в галузі безпеки та оборони між двома країнами стає все ефективнішою, а також є певне покращення економічного співробітництва. За його словами, за останні 7 місяці товарообіг між Україною та США зріс в 2,5 рази.

«Це символ того, що ми раді американським компаніям на українському ринку і створюємо сотні тисяч робочих місць в Україні та США. Це досягнення ефективної співпраці між нашими країнами», – зауважив Петро Порошенко.

Дональд Трамп додав: «Бізнес зараз серйозно цікавиться Україною, вони бачать значний потенціал».

Трамп – Порошенку: «Бізнес зараз серйозно цікавиться Україною»
фото Офіційний сайт Президента України

Миротворці на Донбасі

Президент України повідомив, що США повністю підтримали пропозицію України та озвучені Порошенком ще у 2015 році пропозиції щодо розміщення на окупованій території миротворців з мандатом Організації Об’єднаних Націй.

При цьому він наголосив, що США підтримали саме українську позицію – яка передбачає мандат розміщення миротворців на всій окупованій території на сході України, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону – це виключить можливість проникнення російських військ і озброєння, за словами президента.

Головна мета як України, так і США – це деокупація і повернення Україні суверенітету.

«Це те, чого хочу я, як український президент. І це те, в чому нас підтримують ключові держави світу. Це надзвичайно важливо», – наголосив глава держави.

Президент також зазначив, що в цілому увага до нашої країни є надзвичайно високою з боку світових лідерів. І це підтверджують їх виступи як в Раді безпеки ООН, так і під час Генеральної Асамблеї ООН.

В зустрічі Президентів також взяли участь Віце-президент США Майк Пенс, Державний секретар США Рекс Тіллерсон, Радник Президента США з національної безпеки Герберт МакМастер, Спеціальний представник Президента США по Україні Курт Волкер, інші офіційні особи.

Трамп – Порошенку: «Бізнес зараз серйозно цікавиться Україною»
фото Офіційний сайт президента України

Економічна співпраця

Президенти детально обговорили економічну співпрацю двох країн. Петро Порошенко відзначив «великий успіх» першого розміщення українських суверенних бондів на світових ринках.

«Інвестори доларом голосують за успіх і довіру до українських реформ», – підкреслив Порошенко. Він зазначив, що «значна кількість з числа цих інвесторів були американські компанії», в тому числі і Goldman Sachs, JPMorgan.

Співпраця в галузі безпеки та оборони

«Ми детально обговорили усі напрямки розширення цієї співпраці, починаючи від військових навчальних закладів, завершуючи Міністерством оборони США та іншими інституціями», – повідомив Петро Порошенко за результатами зустрічі глав держав.  Президент навів приклад домовленостей щодо співпраці українських військових із Військовою академією США «Вест-Пойнт».

«Можу сказати, що зустріч, яка тривала годину, була надзвичайно продуктивною. Ми відчули справжнє плече нашого друга і партнера», – підкреслив він, назвавши рівень поточної співпраці між країнами «безпрецедентним».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті