Українські «кіборги» вимагають вибачень від Apple за відеоролик про «киборга Дмитрия из России»

Українські «кіборги» вимагають вибачень від Apple за відеоролик про «киборга Дмитрия из России»

Свідомо чи несвідомо компанія вчинила необачно, використавши словосполучення «російський кіборг»

Українські «кіборги» вимагають вибачень від Apple за відеоролик про «киборга Дмитрия из России»
Постер документального фільму "Аеропорт"

Легендарні українські військові знялися у відеозверненні до компанії Apple, в якому вони пояснюють, що «кіборгами» називають в першу чергу українців – захисників Донецького аеропорту в 2014 році, і вживання цього слова по відношенню до росіянина є нетактовним.

Це стилізоване відеозвернення стало відповіддю на ролик Apple, який компанія продемонструвала під час гучної презентації 12 вересня – тоді було представлено три моделі нових айфонів та третє покоління Apple Watch. Саме в презентації «розумного» годинника зʼявляється «киборг Дмитрий из России», колишній військовий з протезом замість ноги, якому гаджет допомагає жити.

Українські військові звинуватили Apple у тому, що компанія, застосувавши словосполучення «російський кіборг», – свідомо чи несвідомо – підтримує пропаганду Росії у війні проти України.

«У 2014 році на мою країну напали російські війська і підтримувані Росією бойовики. Я пішов захищати країну. Вони самі назвали мене кіборгом, бо я виживав настільки довго, що вони не могли у це повірити», – йдеться у відео.

«Я не міг відправити SOS зі свого Apple Watch, бо сам був тим, хто прийшов на порятунок. Я не слідкував за годинами свого сну, бо чесно не пригадую, чи спав там взагалі. Ми боролися за Донецький аеропорт 242 дні – доки не впали його стіни», – розповідають військові в надії, що в Apple нічого не знали про війну в Україні.

Відео опубліковано на YouTube-каналі «Побратими Тренінг»:

«Ми закликаємо до термінового виправлення рекламного відео та письмового вибачення перед кіборгами – живими і полеглими», – наголосили українські військові.

Вони зазначили, що чекають на відповідь компанії з нетерпінням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті