ЄЦБ застерігає балканські країни від надмірного використання євро

ЄЦБ застерігає балканські країни від надмірного використання євро

Неофіційна єврофікація наносить шкоди їх економікам

Західнобалканським країнам слід укріплювати довіру до своїх місцевих валют, оскільки їх надмірна залежність від євро ставить економіки їх країн під загрозу. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву члену правління Європейського центрального банку Бенуа Коуре.

В регіоні, який пережив диктатуру, війни, економічні кризи і політичну нестабільність протягом останніх десятиліть, більш ніж половина кредитів та депозитів виражена в євро, що свідчить про послаблення довіри до національної валюти.

«Але широке використання іноземної валюти має також серйозні недоліки,  – сказала Коуре. – Неофіційний перехід на євро також стає на заваді грошово-кредитній політиці і може обмежити загальний простір для її маневрів».

Повідомляється, що відсутність гнучкості обмінного курсу заважає плануванню інфляції, в той час як банківський сектор залишається вразливим до раптових коливань валютних курсів.

Євро широко використовується оскільки ризики є меншими, фінансування дешевшим, а місцеві, які працюють переважно в Західній Європі, направляють додому гроші в євро.

На думку ЄЦБ, ключем до укріплення довіри до місцевої валюти є надання центральним банкам незалежності та мандату, орієнтованого на стабільність.

«Недоліки неофіційної єврофікації заслуговують уваги директивних органів, – додала Коуре. Очікування того, що колись країни вступить до ЄС не повинно відволікати уваги від політичних зусиль». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло