Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Павло Клімкін: 40% всіх торгових операцій Україна сьогодні здійснює з Євросоюзом

Павло Клімкін: 40% всіх торгових операцій Україна сьогодні здійснює з Євросоюзом

Співпраця України з ЄС в торгівлі, у транспорті, в енергетиці принципово пов'язана з інтеграцією

Павло Клімкін: 40% всіх торгових операцій Україна сьогодні здійснює з Євросоюзом
Павло Клімкін та Себастьян Курц
фото Twitter Pavlo Klimkin

Україна зуміла стати незалежною від російського газу, але хоче залишатися важливою газотранспортною країною для поставок «Газпрому» в Європу, повідомив в ексклюзивному інтерв'ю виданню NewEurope міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Пропонуємо вашій увазі ключові тези інтерв’ю.

Позбулася газової залежності. «Україна була енергетичним наркоманом – просто витрачала енергію. Зараз вже понад 600 днів ми не купуємо російський газ. Це було абсолютно неймовірно всього 4 роки тому. У нас є власне виробництво, і ми купуємо газ із ЄС».

Північний потік-2. Цей проект створено без жодної економічної мотивації, його основна ціль – обійти Україну. Якщо новий трубопровід з Росії до Німеччини буде побудований, «Газпром» більше не буде використовувати транзит через Україну.

Українська газотранспортна система найбільш рентабельна і безпечна, до того ж має унікальну пропускну здатність. Але, звісно, це частина ширшої інтеграції України в європейський енергетичний простір, в Енергетичний союз», – зазначив Клімкін.

Газові суперечки. На питання, чи не вплинуть газові суперечки між Росією і Україною на безперебійне постачання газу в Європу, Клімкін зазначив: «Ми готові до подальших обговорень. Реальною правовою підставою є відповідне рішення Стокгольмського арбітражу».

Звинувачення з боку Росії. «Україна є і буде надійним партнером для Євросоюзу, – відповів Клімкін на питання, чи мають основу російські звинувачення в тому, що Україна відкачувала газ із газотранспортної системи під час двох газових криз. – Росія завжди намагалася звинуватити Україну, тому що їй це вигідно. Але ми були відкритими і прозорими з самого початку. Ми запрошуємо місії з Європи, які би могли моніторити ситуацію на місці і зрозуміти, які трюки застосовує Росія».

Євроінтеграція. 1 серпня набула чинності Асоціація України з ЄС, яка включає в тому числі розвиток всеобʼємлючої зони вільної торгівлі.

«Принципово ідея полягає не тільки в тому, щоб краще торгувати, а в тому, щоб залучити в Україну європейських інвесторів і включити Україну в ланцюжки постачань європейських компаній», – сказав Клімкін. «Ця ж ідея є ключовою в секторальному співробітництві. Тому що співпраця в торгівлі, у транспорті, в енергетиці та інших галузях, принципово пов'язана з інтеграцією», – сказав Клімкін, додавши, що зараз 40% торгівлі Україна веде з Євросоюзом.

Корупція. За останні три роки було зроблено чимало в плані викорінення корупції в Україні, стверджує Клімкін. Він зазначив, що Україна тепер має антикорупційне агентство і унікальну систему електронної декларації. Однак всі види заходів по боротьбі з корупцією ще тільки набирають обертів, за його словами. Головне – це створити новий менталітет у людей, нові способи просування бізнесу.

Постачання вугілля із США. Перша партія прибула 13 вересня – згідно з домовленістю президентів України та США.  Ця угода була укладена в першу чергу тому, що Україна не може отримувати вугілля з окупованих територій.

Зброя із США. Відповідаючи на питання, чи надасть Трамп і військову допомогу, Клімкін зазначив: «Ми вже отримуємо поставки зброї. У нас дуже ефективна спільна військова підготовка в Україні, і мова йде не тільки про США, а й інші країни».

«Зрештою, це найважливіший момент, тому що росіяни вводили на окуповані території всі види найновішої зброї, і нам потрібно протистояти російським сучасним технологіям», – зазначив він.

Як ЄС може допомогти у вирішенні конфлікту на Донбасі? Клімкін закликає до введення на Донбас миротворців ООН. «Шлях до миру дуже простий – потрібно лише, щоб Росія забралася з Донбасу разом зі військами, зброєю і технікою – а для цього нам потрібна міжнародна допомога. Місія ОБСЄ, на жаль, не справляється – сепаратисти не дають їм доступу до неконтрольованої частини українсько-російського кордону. Коли російські найманці покинуть Донбас і він буде контролюватися міжнародною спільнотою, тоді там можна буде провести вибори – можливо, не ідеальні, але вільні й справедливі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті