Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Порошенко в Канаді проводить переговори з прем’єр-міністром Трюдо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Порошенко в Канаді проводить переговори з прем’єр-міністром Трюдо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Канада обіцяє надати близько 600 військовослужбовців для миротворчої місії ООН, яку буде направлено на Донбас

Порошенко в Канаді проводить переговори з прем’єр-міністром Трюдо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Фото Facebook Петра Порошенка

Президент України Петро Порошенко у Торонто, у ході робочого візиту до Канади, проводить зустріч з Прем'єр-міністром країни Джастіном Трюдо, повідомляє прес-служба президента.

На початку зустрічі Глава Української держави подякував за гостинність та чітку позицію в підтримці суверенітету, територіальної цілісності та незалежності нашої держави.

Порошенко в Канаді проводить переговори з прем’єр-міністром Трюдо
фото Офіційний сайт Президента України

«Друзі пізнаються в біді. І весь час ми відчуваємо плече Канади, в тому числі у безпековій та оборонній політиці. Зокрема, канадські інструктори та військові допомагають у тренуванні українських колег. Також ми вдячні канадським друзям за підтримку в проведенні реформ» – повідомив президент на своїй сторінці у Facebook.

Друзі пізнаються в біді. І весь час ми відчуваємо плече Канади, в тому числі у безпековій та оборонній політиці. Зокрема, канадські інструктори та військові допомагають у тренуванні українських колег. Також ми вдячні канадським друзям за підтримку в проведенні реформ.

Posted by Петро Порошенко on Friday, 22 September 2017

Джастін Трюдо у свою чергу відзначив, що сьогоднішні переговори є хорошою можливістю обговорити ключові питання українсько-канадської співпраці – економічну та безпекову ситуацію.

«Канада робить внесок у військові тренувальні операції в Україні проти нелегального вторгнення Росії», – зауважив він.

Прем’єр-міністр Канади додав: «Ми з вами друзі, наші країни – друзі. І це хороший шанс відзначити також поранених військових, які беруть участь в «Іграх нескорених».

Слід зазначити, що сьогодні у знаменитих змаганнях «Ігри нескорених» в Торонто вперше беруть участь українські військовослужбовці.

Порошенко в Канаді проводить переговори з прем’єр-міністром Трюдо
Джастін Трюдо відомий своєю любов'ю до ексцентричних шкарпеток
фото Офіційний сайт Президента України

ОНОВЛЕНО. Про що йшлося на спільній прес-конференції Петра Порошенка та Джастіна Трюдо

  • Було домовлено про відкриття консульства в місті Едмонтон, столиці провінції Альберта, де проживає 330 тисяч українців;
  • Україна надала безвізовий режим для громадян Канади ще в 2005 році, зараз триває робота над безвізовим режимом для українців, які їдуть до Канади;
  • Порошенко подякував Канаді за підтримку, в тому числі військову, у важкі часи російської агресії. Протягом 2013-2015 років Канада надавала уніформу для українських військових, а канадські інструктори підготували 5 000 українських солдатів та офіцерів. «Ми відчуваємо себе серед друзів», – сказав президент.
  • Головна увага була приділена миротворчій місії ООН. Порошенко наголосив, що Україна виступила з цією пропозицією ще навесні 2015 року, але тоді від неї відмовилася Росія. «Диявол у деталях», – сказав Порошенко про пропозицію Росію ввести миротворчі війська тільки на лінії розмежування. Миротворча місія має бути введена на українських умовах – по всій території військового конфлікту, в т.ч. на українсько-російському кордоні, який зараз не контролює Україна.
  • Це не зовсім українська пропозиція, а всіх країн-членів ООН, які підтримують Україну, наголосив президент.
  • Джастін Трюдо заявив, що Канада глибоко вірить в ідею миротворчих сил ООН і їх ідеали, це завжди було потужним інструментом деескалації конфліктів. Він зазначив, що з боку Канади буде надано 600 військовослужбовців для цієї місії та грошові внески.
  • В рамках підтримки реабілітації ветеранів АТО журналісти запропонували Петру Порошенку провести міжнародні змагання Invictus games («Ігри нескорених») у Києві, на що він відгукнувся схвально і пообіцяв докласти зусиль для цього.

ОНОВЛЕНО. Спільна заява глав двох держав за результатами зустрічі, головні тези.

Розширення економічних можливостей

«Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною – історичний момент для наших двосторонніх відносин. Ми сподіваємося активізувати торгівлю між двома країнами у сільськогосподарській, інформаційно-технологічній, енергетичній та авіакосмічній сферах. У найближчі два роки Угоду може бути розширено на додаткові сфери, такі як послуги та інвестиції».

Зміцнення співпраці у сфері безпеки

«Канада підкреслює своє невизнання незаконної анексії Криму Росією та засуджує російську військову агресію на Донбасі. Канада продовжуватиме тиснути на Росію, в тому числі використовуючи наявні санкції, для того, щоб російська сторона поважала суверенітет та територіальну цілісність України й повністю виконувала Мінські домовленості.

Канада підтримує мету України досягнути взаємосумісності з НАТО до 2020 року, надаючи допомогу у формі тактичного тренування та стратегічного консультування». Зокрема була згадана операція UNIFIER, яка включає військові навчання та обмін інформацією між Збройними силами Канади та України.

Спільні цінності

«Канада має тісні зв’язки з Україною, укріплені поколіннями українських мігрантів до Канади. Ми маємо намір розбудовувати контакти між громадянами наших держав, зокрема, сприяючи мобільності молоді з тим, щоб створювати нові зв’язки між нашими країнами на майбутні покоління». Повний текст заяви – на сайті президента України.

Відзначається, що Порошенко пробуде в Канаді до 23 вересня. Крім переговорів з Трюдо, голова держави зустрінеться з міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд і парламентаріями країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті