Moody`s понизило рейтинг Великобританії

Moody`s понизило рейтинг Великобританії

Головними причинами стали сумніви агентства щодо планів консолідації країни та збільшенням боргового тягарю

Рейтингове агентство Moody`s знизило рейтинг Великобританії в п’ятницю, заявивши, що плани уряду щодо зниження його боргового навантаження були збиті з курсу, а Brexit ослабить економіку країни. Про це повідомляє Reuters.

Через кілька годин після того, як прем’єр-міністр Тереза Мей виклала нові плани щодо виходу з ЄС та подальших відносин з Європою, Moody`s знизило рейтинг ще на один пункт до показника Аа2.

Експерти агентства пояснили своє рішення сумнівами щодо планів бюджетної консолідації, які розробляє Лондон, а також очікуване збільшення боргового навантаження на економіку Об’єднаного Королівства.

Moody`s, яке позбавило Британію найвищого рейтингу ААА в 2013, стверджує, що перспективи для державних фінансів значно послабшали, оскільки уряд Мей пом’якшив жорстку ставку екс-прем’єр-міністра Девіда Кемерона та його міністра фінансів Джорджа Осборна.

Втім офіційний представник рейтингового агентства сказав, що промова Мей не мала впливу на рішення понизити рейтинг для британської економіки.

«Зважаючи на промову Терези Мей, я не думаю, що в ній є щось, що могло б змусити нам змінити нашу оцінку, – сказав представник Moody`s Алестар Вілсон. – Ми сумніваємось, що протягом наступних кількох років уряд Великобританії зможе виконати свої плани щодо повернення боргового навантаження, а воно надзвичайно велике, або країна зможе досягти будь-якої форми угоди з ЄС, яка б зберегла значну частину прав, які надає членство в Євросоюзі».

Прогнозується, що дефіцит бюджету найближчими роками складатиме 3-3,5% ВВП, у порівнянні з прогнозованим показником у 1% ВВП до 2021 року. А зростання британського ВВП уповільниться з 1,5% в 2017 році до 1% в 2018.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті