Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
У Кембріджі досліджували, скільки банків готові ввести технологію блокчейн

У Кембріджі досліджували, скільки банків готові ввести технологію блокчейн

Головна причина недовіри – якщо цифрова валюта стане загальносвітовою, її неможливо буде контролювати

У Кембріджі досліджували, скільки банків готові ввести технологію блокчейн
фото Shutterstock

Центральні банки відносяться до технології блокчейн з недовірою. Тільки 20% з них збираються впроваджувати ту чи іншу його форму в найближчі 2 роки, йдеться в доповіді кембриджського Centre for Alternative Finance, на яку посилається HightTech.

Опитування 25 центробанків проходило в рамках дослідження Global Blockchain Benchmark. З деякими фінансовими регуляторами авторам вдалося поспілкуватися безпосередньо, думка інших була сформована на підставі публікацій у пресі. 11% опитаних висловилися за введення блокчейну протягом 5-10 років, 5% вважають, що більш оптимальний термін – через 2-5 років і ще 5% думають, що краще це робити більше, ніж через 10 років. Ще 47% відмовилися назвати терміни.

Основна причина, чому центробанки цікавляться блокчейном, полягає в можливості випуску власної цифрової валюти. Більше 80% із них заявили, що вивчають цю технологію саме з цієї причини. 55% банків приваблює система швидких платежів, 23% – неможливість підробки записів про право власності.

Найбільш значущим для регуляторів протоколом є так званий закритий реєстр. За нього проголосувало 63% опитаних. Високу оцінку отримали і Etherium зі своєю закритою версією (38%). За біткойн проголосували 13% респондентів із центральних банків, повідомляє Quartz.

На думку консультанта Банку Канади Уоррена Вебера, біткойн міг би стати світовою валютою. Це зробило б фінансову систему більш стабільною, позбавило національні центробанки та уряди інструментів впливу на економіку. Саме тому вони будуть до кінця чинити опір введенню біткойн-стандарту.

Нагадаємо, IBM обійшов Microsoft у темпах розгортання технології блокчейн. Ця технологія руйнує традиційні процеси в різноманітних галузях – від банківської сфери до охорони здоров’я.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті