У Кембріджі досліджували, скільки банків готові ввести технологію блокчейн
Головна причина недовіри – якщо цифрова валюта стане загальносвітовою, її неможливо буде контролювати

Центральні банки відносяться до технології блокчейн з недовірою. Тільки 20% з них збираються впроваджувати ту чи іншу його форму в найближчі 2 роки, йдеться в доповіді кембриджського Centre for Alternative Finance, на яку посилається HightTech.
Опитування 25 центробанків проходило в рамках дослідження Global Blockchain Benchmark. З деякими фінансовими регуляторами авторам вдалося поспілкуватися безпосередньо, думка інших була сформована на підставі публікацій у пресі. 11% опитаних висловилися за введення блокчейну протягом 5-10 років, 5% вважають, що більш оптимальний термін – через 2-5 років і ще 5% думають, що краще це робити більше, ніж через 10 років. Ще 47% відмовилися назвати терміни.
Основна причина, чому центробанки цікавляться блокчейном, полягає в можливості випуску власної цифрової валюти. Більше 80% із них заявили, що вивчають цю технологію саме з цієї причини. 55% банків приваблює система швидких платежів, 23% – неможливість підробки записів про право власності.
Найбільш значущим для регуляторів протоколом є так званий закритий реєстр. За нього проголосувало 63% опитаних. Високу оцінку отримали і Etherium зі своєю закритою версією (38%). За біткойн проголосували 13% респондентів із центральних банків, повідомляє Quartz.
На думку консультанта Банку Канади Уоррена Вебера, біткойн міг би стати світовою валютою. Це зробило б фінансову систему більш стабільною, позбавило національні центробанки та уряди інструментів впливу на економіку. Саме тому вони будуть до кінця чинити опір введенню біткойн-стандарту.
Нагадаємо, IBM обійшов Microsoft у темпах розгортання технології блокчейн. Ця технологія руйнує традиційні процеси в різноманітних галузях – від банківської сфери до охорони здоров’я.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].