Євро впав після виборів у Німеччині

Євро впав після виборів у Німеччині

Фунт дещо зріс після стрімкого падіння, спричиненого заявою Мей та пониженням рейтингу країни

Євро впав в понеділок після того, як німецький канцлер Ангела Меркель виграла четвертий термін, але зіткнулась з проблемою формування нової коаліції. Також, зважаючи на стурбованість економікою Китаю, впали і азійські акції. Про це повідомляє Reuters.

Євро знизився на 0,2% до $1,193, збільшивши відстань від 2-2,5 річного максимуму у розмірі $1,209, досягнутого 8 вересня, коли ЄЦБ оголосив про початок скорочення великої програми стимулювання.

Через два роки після того як Меркель відкрила кордони Німеччини для більш ніж 1 млн іммігрантів, антиімміграційна «Альтернатива для Німеччини» стала першою крайньою правою партією, що увійде до парламенту країни. Тепер Меркель має завдання створити коаліційний уряд, після того, як її суперник, соціал-демократ Мартін Шульц, оголосив про вихід до опозиції.

«Ринок відреагував продажами євро з огляду на труднощі, з яким зіштовхнеться Меркель під час формування коаліції. Однак, євро вже втратив підтримку з боку ЄЦБ та став на шлях зниження»,- заявив Дайсуке Каракама, головний ринковий економіст в Mizuho Bank у Токіо.

Акції Китаю, як і раніше, залишались нестійкими після їх падіння наприкінці минулого тижня після оголошення позиції Федеральної резервної системи та пониження суверенного рейтингу Китаю S&P.

Інвестори також стривожені, що посилення програми захисту навколишнього середовища в країні може знизити попит, і відповідно, економічне зростання.

Фунт виріс після закриття у п’ятницю, коли прем’єр-міністр Тереза Мей не змогла дати жодних конкретних деталей щодо того, як Великобританія зможе зберегти преференційний доступ до єдиного європейського ринку після Brexit.

Валюта зіткнулась з додатковим тиском у п’ятницю після того, як рейтингове агентство Moody`s знизило рейтинг Великобританії.

Фунт зріс на 0,3% до 1.354 після втрати 0,6% в п’ятницю. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло