Вибори у Німеччині: провальна перемога блоку Меркель

Вибори у Німеччині: провальна перемога блоку Меркель

Ангела Меркель забезпечила собі пост канцлера на четвертий строк

Вибори у Німеччині: провальна перемога блоку Меркель
фото з pixabay.com

Консервативний блок у складі Християнсько-соціального союзу та Християнсько-демократичного союзу, на чолі з Ангелою Меркель,отримав перемогу на парламентських виборах в Німеччині. Про це повідомляє DW.

Блок ХДС/ХСС підтримали 33%, соціал-демократи на чолі з Мартіном Шульцем – 20,5% виборців.

Правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» отримала 12,6%, що дозволяє партії вперше потрапити до Бундестагу. Далі з 10,7% слідує Вільна демократична партія Німеччини, Ліва партія – 9,2% та Союз-90/зелені – 8,9%. Решта партій, які не набрали більше 5%, до парламенту не пройшли.

Кінцеві результати будуть офіційно підведені приблизно за тиждень після виборів.

У зверненні до партії Меркель визнала, що попередні чотири роки не були легкими. Однак, не зважаючи на труднощі, партії вдалось набрати найбільше число голосів.

Як зазначає ВВС, що реального успіху на цих виборах досягла «Альтернатива для Німеччини». Алєскандр Гаулянд тріумфально оголосив, що його партія «не даватиме спуску Ангелі Меркель».

«Повернемо контроль над країною її народу», – заявив він.

Шульц назвав Меркель «найбільшим лузером» цієї ночі. Можливо, Меркель і виграла вибори, однак навряд чи вона відчуватиме себе реальним переможцем.

А в підручники історії це голосування увійде з двох причин. По-перше, Меркель забезпечила собі пост канцлера на четвертий строк,але це стало її найгіршим результатом на виборах. По-друге, праві націоналісти тепер офіційно стали в Німеччині частиною політичного істеблішменту.

  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло