В Криму серйозно порушуються права людини: ООН повідомляє про арешти, тортури і вбивства

В Криму серйозно порушуються права людини: ООН повідомляє про арешти, тортури і вбивства

Примусовою зміною українського громадянства на російське Росія порушила Женевську конвенцію

В Криму серйозно порушуються права людини: ООН повідомляє про арешти, тортури і вбивства
фото Shutterstock

Росія серйозно порушує права людини в окупованому Криму, згідно з доповіддю ООН «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих АР Крим та місті Севастополі (Україна)», передає ВВС.

Правозахисний підрозділ ООН заявляє, що зафіксував випадкові арешти, тортури і щонайменше одну позасудову смертну кару в Криму.

«Навʼязливі обшуки правоохоронними органами в будинках жителів півострова порушували право на недоторканність приватного життя», – зазначив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

Сотні ув'язнених були незаконно переведені з Криму в російські в'язниці.

Найбільших утисків зазнали кримські татари, сказано в доповіді. На півострові також значно звузилися «можливості публічного прояву української культури та ідентичності».

«Освіта українською мовою практично зникла з кримських шкіл», – зазначають експерти.

Вони підняли також питання зміни українського громадянства на російське. «Люди ставилися перед вибором: або вони відмовляються від українського громадянства, або вони втрачають роботу. Нав'язування громадянства жителям окупованої території можна прирівняти до примушення їх до присягання на вірність державі-супротивнику, що заборонено четвертою Женевською конвенцією», – пишуть автори доповіді.

Окрім констатації порушень автори доповіді сформували 20 пропозицій до російського уряду, як можна виправити ситуацію. Серед цих пропозицій – дотримуватися прав людини всіх жителів півострова, виконувати «зобов’язання, покладені на окупаційну державу відповідно до міжнародного гуманітарного права; забезпечити належний і безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій до Криму» та ін.

Українському уряду експерти пропонують зняти всі обмеження свободи пересування до Криму та з Криму, спростити отримання документів про громадянський стан, освіту та інших державних послуг для жителів Криму.

Період, який охоплює доповідь, – з лютого 2014-го по вересень 2017 року. Автори зазначають, що доповідь базується на інформації, отриманій на материковій Україні, а не безпосередньо в Криму, тому що спостерігачам ООН було заборонено вʼїжджати на півострів.

Нагадаємо, тема порушення прав людини в Криму звучала центральною в доповіді президента України Петра Порошенка на Генасамблеї в ООН. Детальніше про це в матеріалі «Порошенко в ООН: «Кремль свідомо обрав тактику посилення людських страждань».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло