МВФ: Світова економіка продовжуватиме зростати і в 2018

МВФ: Світова економіка продовжуватиме зростати і в 2018

Втім, економіка зіштовхнеться з проблемами низького зростання продуктивності, поляризації прибутків та низької інфляції

Наступного року глобальна економіка продовжуватиме розширюватись, не зважаючи на низьку продуктивність, високій рівень нерівності прибутків та низьку інфляцію. Про це заявив представник Міжнародного валютного фонду (МВФ), передає Business Standard.

«Останній прогноз, випущений МВФ в липні, прогнозує глобальне зростання в 3,5% в цьому році та 3,6% в 2018… Фонд випустить свій наступний прогноз Всесвітньої економіки наступного тижня, і є всі підстави для продовження цих тенденцій», – сказав представник МВФ Чжан Тао.

Чжан також зазначив, що надзвичайне кредитування МВФ скоротилось, оскільки країни знов знайшли свою фінансову основу на фоні згасання світової кризи.

Однак він попередив стосовно проблем з якими зіштовхнеться глобальна економіка, так як низьке зростання продуктивності, поляризація прибутків у деяких розвинутих країнах та низька інфляція.

«Інновації змінили ринок праці та товарів, однак ця руйнівна зміна відбула без явного підвищення продуктивності», – сказав Чжан.

Низьке зростання продуктивності також сприяло зростанню нерівності доходів у розвинутих країнах, тому що, за словами чиновника, стало важче підвищувати рівень життя через низьку продуктивність праці.

Ще однією проблемою для глобальною економіки є низька інфляція, пов’язана з низьким рівнем зростання заробітної плати, казав Чжан.

Він приписує низький рівень заробітної плати до структурних прогнозів, таких як слабке зростання продуктивності, старіння населення та збільшення консолідації компаній.

«Для досягнення більшого зростання потрібно буде правильне поєднання політики, особливо для посилення ринків праці та капіталу», – сказав Чжан.

Він закликав провести низку реформ для підвищення ефективності та конкурентоспроможності світової економіки.    

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті