Ірак не збирається обговорювати незалежність Курдського регіону

Ірак не збирається обговорювати незалежність Курдського регіону

Навіть результати референдуму не вплинули на точку зору іракського уряду

Ірак не збирається обговорювати незалежність Курдського регіону
фото Shutterstock

Уряд Іраку виключає переговори щодо можливого відділення частин північного Іраку у вівторок після референдуму з питання незалежності, який продемонстрував рішучу налаштованість на відокремлення. Про це повідомляє Reuters.

Перші результати голосування показали, що 72% виборців  віддали вій голос, з яких більше 90% сказало своє «так». Кінцеві результати будуть оголошені в середу.

Святкування в Ербілі, столиці Курдського регіону,  тривали до ранку вівторка. Місто все було прикрашено курдськими червоно-біло-зеленими прапорами. Люди танцювали на площах та запускали в небо феєрверки.

Референдум викликав стривоження щодо імовірної ескалації нового регіонального конфлікту.

Багдад продовжує притримуватись своєї позиції протистояння курдській незалежності. «Ми не готові обговорювати або вести діалог щодо результатів референдуму, тому що це неконституційно», – сказав у своєму виступі прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді.

Нагадаємо, курди проводили референдум, не зважаючи на погрози зі сторони Багдаду та сусідів Ірану та Туреччини його заблокувати. Проти голосування виступили також Сирія та Китай. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті