Євродепутати обурені низьким прогресом переговорів щодо Brexit
Водночас Британія заявляє, що вийде з ЄС і у випадку провалу переговорів

Депутати Європарламенту не задоволені переговорами про вихід Великобританії з ЄС, протягом 4-х раундів переговорів істотного прогресу досягти не вдалося.
Відповідну резолюцію євродепутати схвалили у вівторок на сесії Європарламенту в Страсбурзі. Документ підтримали 557 депутатів, 92 були проти та 29 утрималися, повідомляється на сайті Європарламенту.
У резолюції вказується на «недостатній прогрес» у ході консультацій Лондона і Брюсселя. Сторони не можуть домовитися в трьох ключових аспектах:
- захист прав громадян Євросоюзу і Великобританії;
- підтвердження Лондоном своїх фінансових зобов'язань перед ЄС;
- врегулювання питання про кордон між Ірландією і Північною Ірландією.
«Істотного прогресу не було досягнуто. Особливо ми стурбовані щодо прав громадян. Пропозиція нашої сторони дуже проста. Нехай громадяни ЄС зберігають права, які мають зараз у Великобританії, і давайте робити те ж саме для громадян Сполученого королівства, які проживають на континенті», – сказав екс-прем'єр Бельгії і відповідальний за переговори про Brexit від Європарламенту Гі Верхофстадт.
При цьому Великобританія зайняла позицію, що вона покине ЄС навіть без досягнення угоди. Про це заявив у вівторок британський міністр з питань Brexit Девід Девіс на конференції Консервативної партії в Манчестері.
«На переговорному фронті ми хочемо й очікуємо досягти успіху. Однак якщо результат переговорів не буде відповідати угоді, якої вимагає Великобританія, ми будемо готові до альтернативи», – сказав Девіс. За його словами, кабмін підготував «екстрений план» на випадок, якщо після закінчення дворічного періоду консультацій угоду не буде укладено.
Зазначається, що в резолюції депутати Європарламенту рекомендують лідерам ЄС не приступати до другого етапу переговорів, на якому окрім інших розглядатимуться й торгові питання.
Нагадаємо, Палата громад проголосувала за скасування європейського законодавства на території Британії. Таким чином, після Brexit Великобританія вийде з-під юрисдикції Євросоюзу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].